5 kroków do pozbycia się kompleksów

Każdy ma kompleksy – związane z wyglądem, charakterem, wykształceniem, a nawet zasobnością portfela. Dla wielu z nas są nieodłącznymi towarzyszami, którzy sprawiają, że codzienne funkcjonowanie staje się trudniejsze. Jak zatem odzyskać władzę nad swoim życiem i sprawić, aby każdy dzień był lepszy?

 

DIAGNOZA

 

Przede wszystkim należy stanąć oko w oko ze swoim kompleksem. Zdiagnozować, co dokładnie stanowi problem. Dzięki temu zyskasz szansę na dotarcie do źródła Twoich „słabości”. Dowiesz się również, kiedy i w jakich okolicznościach powstały. Niezależnie od tego, co stanowi dla Ciebie „trudny temat” – wygląd, charakter, praca czy wykształcenie, możesz powalczyć o poprawę jakości Twojego życia.

 

More than blog

 

MAM TALENT!

 

Każdy ma kompleksy. Ale każdy ma również swoje pasje, które może zmienić w niepodważalne atuty.  Nie ma osoby, która byłaby totalnym beztalenciem. Odkryj swoją mocną stronę. Testuj, próbuj, sprawdzaj nowe możliwości, aż odnajdziesz to, co sprawia Ci przyjemność. Twoje hobby doda Ci pewności siebie i dzięki niemu na długo zapomnisz o swoich kompleksach.

 

 

KAŻDY JEST INNY

 

Nie warto porównywać się z innymi osobami. Każdy ma swoje talenty, predyspozycje i cele życiowe. Nie musisz być taki sam, jak Twoi znajomi, rodzina czy współpracownicy.  Pamiętaj, gdybyśmy wszyscy byli identyczni, podobnie się ubierali i zachowywali, to świat byłby niesamowicie nudny.

 

 

ZMIEŃ OTOCZENIE

 

Otaczaj się wartościowymi ludźmi, którzy doceniają Ciebie i Twoje zalety. Zaprzyjaźnij się z kimś, kto nie owija w bawełnę i potrafi Cię pochwalić. Nikt nie lubi spędzać czasu ze zrzędami, które wyłącznie krytykują innych oraz wytykają im błędy. Przestań przejmować się opiniami takich osób, a najlepiej „odetnij” się od nich. Szkoda zachodu i Twojego cennego czasu.

 

 

IDŹ NA CAŁOŚĆ!

 

Zrób coś totalnie zaskakującego, czego nikt po Tobie by się nie spodziewał. Przeżyj przygodę życia. Pamiętaj, że jesteś w stanie osiągnąć wszystko. Popatrz tylko na finalistki konkursu NAGA PRAWDA O KObieCIE W BUTACH. Dziewczyny bez żadnych kompleksów wzięły udział w wyjątkowej sesji zdjęciowej. Dla niektórych uczestniczek zabawa stała się początkiem kariery w modelingu. Może i Ty skusisz się na coś szalonego? Kto wie, jaka przyszłość Cię czeka.