Czy wiesz, że – ciekawostki o marce Mizuno

Mizuno – od bejsbola po buty i odzież sportową

Firma Mizuno to globalna marka, która ma za sobą kawał historii. Założona została w 1906 roku w Osace, jednym z największych miast w Japonii. Znajdując się w największym ośrodku handlowo- usługowym oraz przemysłowym, firma od początku nastawiona była na sukces.

 

Jej założyciele, bracia Rihachi oraz Rizo rozwijali firmę w zawrotnym tempie. Zaczynając od sprzedaży akcesoriów do baseballa, później przez narty, aż po obuwie sportowe oraz odzież.

Przygoda Mizuno z bejsbolem i nartami

Nie przypadkowo marka rozpoczęła swoją przygodę z akcesoriami do bejsbolu. Zapalnikiem do tego była przede wszystkim niesamowita fascynacja tym sportem przez starszego z braci, Rihachi. Od najmłodszych lat pragnął otworzyć coś swojego, w co mógłby zainwestować swój czas oraz zainteresowanie.

 

Drugą kwestią natomiast była świetna pozycja lokalizacyjna do otworzenia tego typu sklepu. W pobliżu znajdowała się bowiem szkoła średnia. Najważniejszym było to, że szkoła ta posiadała silnie oraz aktywnie działającą drużynę bejsbolową. Była  zatem doskonałym odbiorcą ich produktów.

 

Otwarciu biznesu sprzyjał również fakt, iż w okresie początku lat dwudziestych ogromne zainteresowanie budził właśnie bejsbol.

 

W dalszej historii swojego rozwoju firma zajęła się produkcją nart, która niestety nie ruszyła zbyt efektownie. Spowodowane to było przede wszystkim wysokim kosztem produkcji, za czym szła również wysoka cena ich sprzedaży.

Mizuno – odzież oraz obuwie sportowe

Pierwsze buty Mizuno wykonane były ze skóry oraz posiadały kolce na podeszwie, ponieważ powstały one z myślą o bieganiu. W pierwszej kolejności marka skupiła się na produkcji butów dla sportowców, tak aby podbiły olimpiady.

 

Z czasem jednak zaczęła wprowadzać na rynek buty do użytku codziennego. Wraz z rozwojem firmy, zaczęła się ona otwierać na różne dyscypliny sportowe oraz na produkcję ubrań.

Buty Mizuno

W tej chwili, buty Mizuno to jedne z najlepszych butów sportowych dostępnych na rynku. Marka proponuje buty Mizuno do biegania, buty Mizuno do siatkówki czy uniwersalne buty Mizuno. W ofercie są oczywiście zarówno buty Mizuno dla kobiet jak i mężczyzn.

 

Jednym z najciekawszych modeli jest Wave Creation Waveknit 2. Dokładniej, są to półbuty stworzone z myślą o bieganiu. Dzięki starannie dobranym materiałom z jakich zostały wykonane, gwarantują wygodę, świetną amortyzację oraz stabilność w trakcie treningu.

 

Przez technologie jakie zostały wykorzystane do ich produkcji, buty Mizuno są lekkie oraz zapewniają stały przepływ powietrza. Ich wentylacja sprawia, że noga nie ma prawa przepocić się, nawet w trakcie bardzo intensywnego treningu.

 

Warto również wspomnieć, że buty te są doskonale przystosowane do długich dystansów, ponieważ stopa zawsze pozostaje dobrze podtrzymana, a palce mają swobodę. Wszystko to, dzięki innowacyjnej podeszwie Infinity Wave, która zapobiega szybkiemu przemęczeniu oraz odrętwieniu nóg po aktywności.

Kolejnym ciekawym modelem, jaki w swojej ofercie posiada marka są buty siatkarskie Wave Momentum.

 

Model Wave Momentum Mid dzięki temu, że sięga kostki, lepiej trzyma stopę oraz zapewnia stabilność w trakcie treningu. To przekłada się na komfort oraz wygodę użytkowania ich przez gracza. Również materiał z jakiego zostały wykonane jest trwały, a zatem obuwie to może służyć przez lata.

Odzież Mizuno

W asortymencie marki możemy również znaleźć odzież sportową. Począwszy od uniwersalnych koszulek Mizuno, przez spodnie Mizuno, aż do bluz Mizuno.

 

Ciekawym modelem w asortymencie koszulek tenisowych Mizuno jest Shadow Polo. Koszulka ta jest w wyjątkowo żywym odcieniu czerwieni, co zdecydowanie przyciąga uwagę. Interesującym detalem są raglanowe rękawki, które utrzymano w grafitowej kolorystyce z drobnym logiem.

Odzież Mizuno tom nie tylko oferta dla mężczyzn. W ofercie jest również wiele modeli ubrań damskich Mizuno.

 

Mamy więc kolorowe koszulki bez rękawów z linii Premium Aero. Czy też serię koszulek Core. Do ich produkcji wykorzystano materiały bardzo wysokiej jakości, które zapewniają wytrzymałość oraz komfort użytkowania. Funkcjonalności z pewnością dodaje im łatwo przepuszczalna powietrze tkanina, która odpowiedzialna jest za prawidłową wentylację.

 

Odzież i obuwie Mizuno tworzone są z myślą o aktywnych, którym nie straszny wysiłek i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Motto marki to przecież Reach Beyond, czyli Sięgaj dalej.

Tekst: redakcja