Czy wiesz, że – ciekawostki o marce Salomon

Początki marki Salomon

Ta francuska firma powstała z zamiłowania do gór, sportów zimowych i szaleństwa na stoku. Marka powstała w samym sercu Alp, w miasteczku Annecy.

 

To właśnie tam, w 1947 roku pasjonat narciarstwa Francois Salomon założył z synem George’em swoją firmę. Zaczęło się od małego warsztatu oferującego między innymi usługę ostrzenia krawędzi nart.

 

Niedługo po założeniu firmy George wyjeżdża na studia inżynierskie. Zdobyta na studiach wiedza umożliwia w 1952 roku budowę maszyny umożliwiającej automatyzację produkcji. Co za tym idzie, zaprzestanie pracy ręcznej.

 

Już dziesięć lat po swoim otwarciu, firma zaprezentowała narciarskiemu światu swoje pierwsze, innowacyjne wiązania narciarskie. Stanowiły one świetną alternatywę dla używanych podówczas skórzanych pasków mocujących narty.

Rozwój Salomon na przestrzeni lat

Na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych Salomon otwiera kolejne filie swojej firmy w Niemczech, we Francji, Włoszech oraz w Stanach Zjednoczonych.

 

W latach dziewięćdziesiątych XX wieku stopniowo poszerza swoją ofertę o kolejne elementy wyposażenia miłośnika sportów zimowych. Wśród oferty firmy zaczęły znajdować się takie produkty jak: buty narciarskie Salomon, kijki narciarskie oraz kaski.

Pragnąć dopełnić wyposażenie każdego miłośnika szaleństw na stoku, nie zapomniano o odzieży Salomon . Marka nieustannie tworzy zatem swoją pasjonującą historię. Utrzymując swoją renomę wśród profesjonalnych sportowców zajmujących się dyscyplinami zimowymi, rozszerza zasięg swojego oddziaływania na coraz to nowe rzesze pasjonatów sportu, ale nie tylko.

 

Salomon – marka dla ludzi z pasją

Marka Salomonjest właściwym wyborem, jeśli potrzebny jest dobry i bezpieczny sprzęt oraz odzież do uprawniania sportu, wspinaczki górskiej oraz do innych aktywności fizycznych wykonywanych na świeżym powietrzu.

 

Właśnie dla takich osób stworzona została ta marka – dla ludzi z pasją, kochających dziką przyrodę, czas spędzany na świeżym powietrzu oraz aktywny styl życia.  Jeżeli jesteś właśnie taką osobą, produkty Salomon tej firmy to najlepsze, co możesz sobie podarować.

 

Hasło przewodnie Salomon, to: ,,Time to Play”. Co się pod nim skrywa? Nic innego, jak pragnienie wspierania czyichś pasji i marzeń. Pod tym pięknym hasłem kryje się informacja, że warto zawsze znaleźć czas na rozwój osobisty, na uprawianie różnych sportów. Na relaks na świeżym powietrzu, i na to, by zawsze jak najbardziej korzystać z życia.

 

W sięganiu po najbardziej ambitne cele pomóc mają doskonałej jakości i świetnie dobrane akcesoria, odzież oraz buty Salomon.

Jako to marka skierowana do ludzi zakochanych w przyrodzie, Salomon w taki sposób inwestuje w technologie, aby zminimalizować szkodliwy wpływ produkcji na środowisko naturalne.

 

Jest niezwykle istotne, aby marka, która chce się kojarzyć z rozrywką na świeżym powietrzu oraz promuje zdrowy tryb życia i miłość do przyrody, w realny sposób stara się przyczyniała sie do ratowania środowiska naturalnego.

Produkty oferowane przez Salomon

Odzież sportowa tej marki to między innymi koszulki Salomon, kurtki Salomon czy spodnie Salomon. Zagwarantują one wygodę, pełne bezpieczeństwo oraz to, że dzięki nim (i własnej pracy oczywiście) osiągnie się rewelacyjne wyniki.

 

Obecnie marka projektuje kolekcje dopasowane do uprawiania najróżniejszych rodzajów sportów górskich, w każdych warunkach atmosferycznych, i to dosłownie dla każdego: dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Podstawowym założeniem Salomon jest zapewnianie użytkownikowi maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu.

 

Tworzone przez firmę Salomon ubrania aktywnie wspierają użytkownika podczas wytężonego wysiłku fizycznego, zapewniając odpowiednią termoregulację organizmu.

 

Na czym to polega? Otóż podczas upałów ubrania Salomon zabezpieczą użytkownika przed przegrzaniem, a podczas nagłego ochłodzenia zadbają o utrzymanie właściwej temperatury ciała. Takie cechy posiada między innymi bluza biegowa Salomon Explore Seamless Half Zip.

Produkty tej marki są o tyle wyjątkowe, że projektuje się je nie tylko pod kątem ochrony przed zmianami pogodowymi (tak jak to opisano wyżej), ale również z myślą o odpowiednim odprowadzaniu potu.

 

Spójrzmy na przykład na kurtkę Bonatti Pro WP Jkt M. Dzięki temu, że jest wyposażona w membranę, chroni przed wiatrem i deszczem, ale równocześnie odprowadza nadmiar wilgoci z powierzchni ciała. Ponadto wykonana jest z takiej tkaniny, która szybko schnie, nie absorbuje przykrych zapachów i jest bardzo wytrzymała.

Salomon posiada w swojej ofercie również bogaty wybór obuwia Trekkingowego. Buty trekkingowe Salomon Authentic Ltr Gtx wyposażone są w przyczepne podeszwy oraz cholewki z wodoodpornych, wytrzymałych i oddychających materiałów. Buty Salomon doskonale sprawdzają się na górskim szlaku, i to w każdych warunkach pogodowych.

Warte polecenia są również plecaki Salomon. Wybierać można spośród plecaków turystycznych, biegowych, narciarskich i innych, dedykowanych do konkretnych dyscyplin sportowych.

Plecak 126255 to plecak, w którym zmieszczą się buty w dwóch komorach, kask, gogle oraz rękawiczki. Z kolei plecak turystyczny Trailblazer 10 jest lekki, wygodny, dzięki czemu jest doskonały na krótkie wycieczki.

Tekst: redakcja