Historie współczesnego Kopciuszka

Znacie anegdotę mówiącą o tym, że trzepot skrzydeł motyla w Ohio, może wywołać burzę piaskową w Teksasie? Ten tak zwany „efekt motyla” jest doskonałym przykładem na to, że małe zdarzenia i decyzje dnia codziennego mogą mieć istotny wpływ na nasze dalsze życie. Oglądając filmy z gwiazdami kina, bądź przeglądając gazety, z których spoglądają na nas modelki o pięknych twarzach i idealnych figurach, zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy, że zanim dotarli oni na szczyt, byli zwykłymi „ludźmi z sąsiedztwa”. Jak to się zatem stało, że skromna nastolatka pracująca jako kasjerka w supermarkecie, po kilku latach stała się jedną z najbardziej rozchwytywanych aktorek w Hollywood?

 

Michelle Pfeiffer, znana z takich filmów jak „Czarownice z Eastwick”, „Młodzi Gniewni” czy „Powrót Batmana”, od dziecka interesowała się aktorstwem. Jako nastolatka musiała jednak pracować na kasie w supermarkecie, aby dorobić na kurs dla stenotypistek. Jej plany diametralnie się zmieniły, gdy jako dwudziestolatka wzięła udział w wyborach Miss hrabstwa Orange i zdobyła koronę najpiękniejszej. Rozpoczęła wówczas pracę jako modelka, uczyła się aktorstwa, a potem sukcesywnie otrzymywała coraz lepsze oferty pracy. Na szczycie znalazła się dość szybko i tę pozycję z powodzeniem utrzymuje po dziś dzień.

 

Chyba każdy widział przynajmniej jeden film, w którym grała Hilary Swank – „P.S. Kocham Cię”, „Za wszelką cenę”, „Bezsenność” czy „Karate Kid”. Choć teraz jej życie wygląda jak bajka, to jednak nie zawsze nią było. Hilary niestety nie ukończyła liceum, ponieważ została wyrzucona ze szkoły. Swoje ambicje ulokowała w aktorstwie, a w dążeniach do kariery wspierała ją matka. Goniąc za marzeniami postawiły wszystko na jedną kartę i wyjechały do Kalifornii, gdzie początkowo mieszkały we własnym samochodzie. Z czasem okazało się, że determinacja jednak się opłaciła – dziś Hilary ma na swoim koncie dwa Oscary, dwa Złote Globy i kilkanaście innych nagród.

 

Przykładem nowoczesnego Kopciuszka jest również Natalia Wodianowa, rosyjska modelka. Urodziła się w małym miasteczku i w wieku 11 lat pomagała swojej mamie sprzedawać warzywa na targu, aby pomóc utrzymać rodzinę. Kiedy otworzono szkołę dla modelek, nastolatka zapisała się na zajęcia, gdzie została zauważona przez paryskiego agenta. W trzy miesiące nauczyła się języka angielskiego i wyjechała do Francji, gdzie jej kariera rozwinęła się w zawrotnym tempie. Oferty spływały od Vivy, Gucciego, Calvina Kleina czy L’Oreal. Obecnie Natalia jest jedną z najbardziej znanych modelek, której historia jest inspiracją dla wszystkich marzących o wielkiej karierze. Podobnie Claudia Schiffer, odkryta w jednej z niemieckich dyskotek w wieku 17 lat została  – kiedyś nieśmiała, dziś światowa ikona modelingu.

 

A Ty? Wierzysz w swoje siły? Walczysz i dążysz do celu? Może jesteś kolejnym Kopciuszkiem, przed którym otworem stoi cały świat? Gorąco kibicujemy, aby tak właśnie rozwinęła się historia którejś z finalistek konkursu „Naga prawda o ko(bie)cie w butach”. Może stanie się tak w przypadku Karoliny Tomaszek, dla której akcja była początkiem przygody z modelingiem? Wiemy już, że za Karoliną kolejna sesja i konkretne plany na przyszłość. Będziemy za nią trzymać kciuki, bo wiemy, że ma szanse je zrealizować. Inna uczestniczka, Milena Wlaźlak od dawna konsekwentnie rozwija się jako modelka, o czym zresztą niebawem opowie w programie „Rozmowy w toku”. Ola Panaszewska natomiast znalazła się w gronie Miss Województwa Świętokrzyskiego. Jak będzie w przypadku innych dziewcząt? Przed nami kolejne edycje konkursu i mamy nadzieje, kolejne talenty. Śledźcie nasz blog, a na pewno nie przegapicie startu. Musicie koniecznie wziąć udział!