Jednorożcowe inspiracje

Jednorożec – koń z rogiem wyrastającym z głowy, mityczne stworzenie z baśni i legend. A dla niektórych – ulubione zwierzę, które choć nie istnieje, stanowi inspirację dla różnego rodzaju trendów lifestyle. Jednorożec, podrasowany za pomocą tęczowej grzywy, to świetnie sprzedający się towar, który na dodatek stanowi kopalnię inspiracji. Jego motyw pojawia się na kanapkach, włosach, ubraniach, paznokciach i wszystko wskazuje na to, że szybko się nie znudzi.

Obecnie nowe trendy zaczynają się głównie na fotograficznym portalu społecznościowym Instagram. Pod hasztagiem #unicorn można znaleźć po prostu miliony zdjęć ze wszystkim, co jest związane z jednorożcem. To obecnie najbardziej popularny hasztag w tym serwisie. Spróbujmy może wymienić choć kilka przedmiotów związanych z jednorożcami: koszulki czy ciepłe piżamy (oczywiście kaptur “robi” za głowę zwierzęcia), buty z mieniącym się połyskiem, w którym widać wszystkie kolory grzywy jednorożca, kapcie oraz skarpetki, a także ręcznie robiona biżuteria z masy plastycznej (kolczyki, naszyjniki, pierścionki). Trend ten rozgościł się także w kulinariach. Marka Starbucks wypuściła kawę, a jakże, w kolorach jednorożca, czyli w pastelowych różach i fioletach, które łagodnie przechodzą jedne w drugie. Natomiast w serwisie You Tube można obejrzeć dokładną instrukcję, jak zrobić kolorową kanapkę z roztopionym serem i z użyciem barwników spożywczych, aby w efekcie otrzymać jednorożcowego tosta. Dla profesjonalistów przewidziano znacznie trudniejsze zadanie – tort! Duży, barwny, misternie wykończony. Takie ciasto zrobiła w jednym ze swoich programów Rosanna Pansino, najpopularniejsza kulinarna jutuberka w USA.

Jednorożec i jego inspirujące wpływy można również zaobserwować w trendach beauty. Paznokcie pokryte modnymi w ostatnim czasie lakierami hybrydowymi i holograficznymi pyłkami nawiązują do barw długiej grzywy baśniowego konia. Bardzo ciekawie prezentują się włosy ufarbowane na “jednorożcowo”, czyli w odcieniach róż, fioletu, błękitu i turkusu. Jeśli zabieg farbowania wykona profesjonalista, można się spodziewać naprawdę wspaniałego i przykuwającego wzrok efektu.

Dlaczego trend na jednorożca jest tak popularny i zdaje się nie wychodzić z mody? Może dlatego, że jednorożec wzbudza zainteresowanie i ma pozytywny odbiór, a poza tym daje naprawdę ogromne pole do popisów i eksperymentów z modą, kuchnią czy makijażem. Musimy zaakceptować fakt, że jednorożec, który budzi ogromną fascynację i emocje, po prostu na stałe zadomowił się w popkulturze i szybko nie zniknie. Można za to pogdybać, co będzie dalej…koty jednorożce? Niech, ktoś wyłączy Internet!

tekst: Ania Dąbrowska