Kupowanie butów i ubrań dla dzieci – niekończąca się opowieść

Ani się obejrzysz, i już kupujesz buty dziecięce w kolejnym rozmiarze. Niewiarygodne, jak nasze dzieci szybko rosną! Zakup ubrań i butów dla najmłodszych to nieunikniony obowiązek rodzica. Jak kupować mądrze, by zadowolić i siebie, i dziecko?

Koszulki dziecięce: na co dzień i do uprawiania sportów

Nie ma lepszego ubioru na co dzień niż wygodna koszulka – wie o tym każdy aktywny uczeń. Ów element garderoby pasuje do wszystkiego: do dżinsów, dresów i spodni materiałowych, zestawiony z bluzą sportową lub ortalionową kurtką. Warto zwrócić uwagę, by koszulki codzienne były wykonane z bawełny, to jedna z najbardziej przyjaznych skórze tkanin. Koszulki do uprawiania sportów to nieco inna bajka. Sportowe t-shirty, często luźniejsze w kroju, szyte są z materiałów dobrze pochłaniających wilgoć. Popularnością cieszą się zwłaszcza dziecięce koszulki wzorowane na tych, które noszą zawodnicy drużyn piłki nożnej w ligach świata. T-shirty popularnych marek sportowych reklamują gwiazdy boiska: Cristiano Ronaldo, Leo Messi i Ronaldo. Kompletując garderobę ucznia, należy zapewnić mu odpowiednią ilość ubrań bazowych. Koszulki dziecięce, przez wzgląd na swoją uniwersalność, zajmą w niej stałe miejsce.

Markowe dziecięce obuwie sportowe – co je wyróżnia?

Obuwie dziecięce marek New Balance czy Nike cieszy się nie tylko popularnością. Co ważniejsze, zaufaniem darzą je rodzice. Buty sportowe tego typu tworzone są przez sztab specjalistów, którzy korzystają z technologii dopracowywanej w laboratoriach marki przez dziesięciolecia. To obuwie wyprofilowane, które dostosowuje się do kształtu stopy i daje jej możliwość wykonywania swobodnego ruchu. Kiedy trzeba (jak w przypadku butów zimowych i treningowych), markowe buty przytrzymają kostkę i zapewnią odpowiednią przepuszczalność powietrza. Są trwałe, posłużą dziecku na długo, a przynajmniej jeden sezon. Dzieci lubią markowe buty, bo reklamują je gwiazdy – jednak ważniejsze od logo na boku są wygoda i wolność, jakie obuwie daje aktywnym, należącym do Twojego dziecka stopom.

Jak dobrać buty dziecięce?

Przy doborze butów dla najmłodszych, najważniejsza jest wygoda małej stopy. Przymierzając obuwie dziecięce, należy sprawdzić długość: ile miejsca zostaje? Ważne, by palce mogły się swobodnie poruszać we wszystkie strony. Po drugie, dziecko wciąż rośnie, dlatego warto zostawić przestrzeni w środku buta nieco więcej, by za dwa tygodnie nie kupować kolejnej pary. Nie zaleca się zostawiania używanego obuwia dla młodszego rodzeństwa. Każdy ma inny kształt stopy, a wciąż rozwijająca się stopa (i postawa) dziecka mogą odkształcone buty szczególnie mocno odczuć. Rodzice często mają ulubione marki i serie butów, które świetnie dopasowują się do stopy ich dziecka – na tej podstawie można zakupić obuwie dziecięce online, by mieć pewność trafienia z modelem i rozmiarem. Jeszcze lepszym sposobem będzie skorzystanie z kalkulatora rozmiarów, który precyzyjnie dobierze rozmiar do stopy dziecka, niezależnie od wybranej marki.

Kupowanie ubrań dla dzieci – niekończąca się opowieść

A dla tych, którzy lubią zakupy, zaopatrywanie dzieci w ubrania to niekończąca się przyjemność… Jak kupować z głową, by ubrania służyły przez długi czas? Przede wszystkim postawić na wartość elementów garderoby. Uznane w świecie sportowe marki, takie jak Adidas, Nike, Reebok, Puma czy New Balance, oferują uczciwy stosunek ceny do jakości wykonania ubrań i butów. Nadruki na koszulkach tych firm nie wyblakną po jednym praniu, a buty sportowe nie zniszczą się w połowie sezonu. Wysokiej jakości koszulki i bluzy dziecięce posłużą jeszcze młodszemu rodzeństwu, można je również odsprzedać w dobrej cenie. Markowe koszulki to często te ulubione, noszone kilka razy w tygodniu. Im pralka niestraszna.

Zanim wybierzesz się na zakupy lub odwiedzisz sklep internetowy, zastanów się, czego potrzeba Twojemu dziecku. Wyposażona w listę zakupów, sprawniej będziesz poruszać się bogatym asortymencie sklepu. Bluzy dziecięce, obuwie, koszulki? W 1BUT mamy wszystko, służymy pomocą!