Podręczne torby – ważny dodatek na co dzień

Torby, takie do noszenia książek i zeszytów, to dla młodych ludzi nie tylko ciekawa i atrakcyjna alternatywa dla znanych wszystkim plecaków, czy tornistrów ale i sposób na wyrażenie własnego ja. Torby powinny być pojemne, ale nie aż tak, aby wykrzywić sobie kręgosłup, dobrze zaprojektowane oraz zgodne z aktualnymi trendami. Wtedy na pewno wpiszą się w potrzeby współczesnych nastolatków.

Co ma dobra torba? Kieszonki, kieszonki i jeszcze raz kieszonki.

Oraz przegródki. Dobra torba to taka, w której łatwo da się zaprowadzić porządek. Dlatego właśnie torby unisex młodzieżowe powinny cechować się przegródkami i kieszeniami, dzięki którym nie zrobi się bałagan, a każda rzecz zawsze będzie miała swoje miejsce. To też wygodne z punktu widzenia ucznia, który ma ze sobą sporo długopisów, notatniki, zeszyty, ale także strój na WF czy drugie śniadanie. Torby ze specjalnymi przestrzeniami na klucze, telefon, przybory piśmiennicze są praktyczne. Warto zaopatrzyć się w taki model, który równocześnie pozwala na łatwe i szybkie dotarcie do konkretnych przedmiotów.

Torba z klapą to dobry wynalazek – pod nią kryje się przeważnie większych rozmiarów komora na książki oraz osobna kieszeń – organizer na praktyczne drobiazgi. Ciekawym rozwiązaniem jest gra kolorów – wnętrze takiej kieszeni z materiału w kolorze kontrastującym z barwą torby pozwoli na szybkie zidentyfikowanie poszukiwanych przedmiotów oraz na znalezienie ich w oka mgnieniu.

Torba damska czy torba męska? Oto jest pytanie!

Wśród dużych toreb do noszenia na co dzień wyróżnają się męskie torby Solier, wśród nich tak zwane “messengery”. A przecież w obecnych czasach granica między tym co damskie i męskie zdecydowanie się zaciera, więc “messendżerki” pasują każdemu. Męskie mogą być w jednolitym kolorze, te dla dziewczyny w dowolne wzory (czy ktoś tu lubi jednorożce?).

Messendżerki wyróżnia klapa na całą długość i szerokość torby, przeważnie zapinana na magnetyczne zapięcia lub na klamerki – metalowe lub plastikowe.

Inny rodzaj toreb uniwersalnych, to torby miejskie, bez klapy, za zaokrąglonymi brzegami, zamykane na suwaki. To modele o nieco oldschoolowym charakterze, ale świetnie wpisują się w lekko nonszalancki, semi-sportowy styl, w którym dominuje stara dobra klasyka (dżinsy, sneakersy lub trampki Converse oraz lubiane suwakowe bluzy Adidas). Tego rodzaju torba do szkoły czy na uczelnię będzie stanowić ciekawe dopełnienie miejskiej stylizacji.

Oba opisane powyżej rodzaje toreb mogą także być dodatkowym elementem podróżniczego ekwipunku – sprawdzą się podczas weekendowego wypadu za miasto lub na szkolnej wycieczce.

Torba na sportowo

Torby sportowe coraz częściej zastępują plecaki. Atrakcyjny wygląd, trwałe materiały, pojemność oraz możliwość zapakowania wszystkiego, co potrzebne sprawiają, że młodzież chętnie stawia na właśnie takie praktyczne rozwiązania. Torby sportowe nie muszą być wcale przesadnie duże – to nie są przecież torby na długą podróż czy wakacje all-inclusive.

Pod względem wielkości często nie odbiegają od listonoszek czy “messendżerek”, zaś ich wnętrze pomoże zabrać nie tylko książki oraz zeszyty, ale także buty na zmianę, lunchbox czy małą kosmetyczkę. Poza tym będą idealne na zajęcia pozalekcyjne, zwłaszcza te sportowe oraz na krótkie wycieczki. Warto się do nich przekonać, ponieważ torby Nike, torby Adidas, czy torby Puma są nie tylko funkcjonalne, ale także atrakcyjne pod względem estetycznym.

Tekst: Ania Dąbrowska