Pomysły na gwiazdkowe prezenty dla sneakerheada

Grudzień to miesiąc prezentów – Mikołajki i Boże Narodzenie są idealnym czasem, aby obdarować bliskich tym, o czym marzą najbardziej. Osoby, dla których największą pasją są buty z pewnością ucieszą się z około-obuwniczych prezentów. Podarunek związany z zainteresowaniami, to zdecydowanie najlepszy wybór.

 

Kiedy pod koniec roku internet wręcz pęka w szwach od pomysłów na prezenty, a portale prześcigają się w coraz bardziej zaskakujących zestawieniach i listach, o butach pisze się stosunkowo mało. A przecież jest grupa zapaleńców, zwanych Sneakerheadami, którzy przeczesują sieć w poszukiwaniu najciekawszych modeli sneakersów i akcesoriów.

 

Oto, co warto im sprezentować, aby poczuli się wyróżnieni i byli pewni, że prezent został podarowany od serca.

 

Skarpetki

Po świętach można posłuchać od znajomych, że to co otrzymali w ogóle ich nie ucieszyło, zaś jednym z najbardziej oklepanych podarunków są skarpety, w pewnych kręgach uznawane za szczyt podchoinkowego obciachu.

Ale w przypadku, jeśli chcemy obdarować szalonego miłośnika butów, jest to jeden z najlepszych, poza butami oczywiście, prezentów.

 

Warto wybrać skarpetki w szalone wzory, gdzie jedna jest gładka, a druga ma jakiś ciekawy deseń, lub w jednej parze skarpety korespondują ze sobą tylko pod względem kolorystycznym.

 

Ich zadaniem będzie granie tła dla ulubionej pary sneakersów, na przykład Adidas Superstar, czy Converse Chuck Tylor i podkreślanie jej walorów. Warto zatroszczyć się o opakowanie – to także ma wpływ na odbiór prezentu.

Regał na buty

To prezent sporego kalibru, ale dla sneakerheada, który właśnie urządza nowe mieszkanie będzie wprost idealny. Doskonałe regały można znaleźć w sieciówkach.

 

Takie bez tylnej ścianki, z widocznością na przestrzał mogą ozdobić pokój, oddzielając jedną strefę od drugiej. Obuwie można trzymać w pudełkach lub je wyeksponować.

 

Praktyczny regał, na którym pięknie prezentują się ulubione sneakersy to wymarzony prezent dla pasjonata. Sprawdzi się w nowoczesnej przestrzeni, nada wnętrzu klimat. Wszystko na widoku i można po pracy powzdychać do ulubionych modeli Nike Air Max na przykład.

Sznurówki

Najlepiej kolorowe, najlepiej dużo, i w ładnym opakowaniu. To detal, mały szczegół, ale może ciekawie pokręcić każdą parę butów, zwłaszcza jeśli została kupiona tylko z podstawowym kompletem białych sznurówek.

 

Dobrze pomyśleć o kilku typach sznurowadeł, zarówno tych płaskich jak i okrągłych, i prezentu dołączyć kilka linków z serwisu Youtube o tym, jak kreatywnie zasznurować buty.

 

Szare buty i pomarańczowe sznurówki, albo białe obuwie i różowe sznurowadła, albo jeszcze inaczej, sznurówki z gradientem barw. Nikt się temu nie oprze.

Farby do butów

Sneakerheadzi to osoby, które chcą się wyróżniać, a buty mają im w tym pomagać. Dla tych, których najnowsze kolekcje ulubionych producentów nie do końca satysfakcjonują, stworzono farby do personalizacji obuwia.

 

Mercedesem w tym segmencie rynku jest marka Angelus. Farby pomogą w zmianie obuwia w taki sposób, że nikt nie będzie miał takiej samej pary.

 

To świetna propozycja dla tych fanów sneakersów, którzy mają zacięcie do tworzenia, projektowania i wykazują minimalny talent plastyczny.

 

Do farb można też dołączyć dowolne buty w jasnym kolorze, na przykład Nike Blazer, a obdarowana osoba, może od razu pomalować swoje nowe kicksy tak, jak jej się marzy.

Fachowa prasa dedykowana sneakerheadom

Są czasopisma o kotach, gazety dla wędkarzy, dla miłośników szydełkowania, są też pozycje dla sneakerheadów.

 

Ciekawym świątecznym prezentem może okazać się prenumerata wybranego magazynu o sneakersach. Nowości, testy, plotki ze świata butów, wszystko, co może interesować miłośnika butów New Balance, obuwia Nike czy butów Adidas.

 

Wszystko, co sneakerhead chciałby wiedzieć w danym miesiącu, znajduje się na kartach gazet takich jak na przykład Sneaker Freaker. Warto, aby pod choinką znalazł się jeden egzemplarz, a reszta regularnie będzie przybywać pocztą.

Książki o sneakersach

Buty to tylko początek kolekcjonerskiego szału. Sneakerheadzi mają swoje targi, spotkania, prasę. Z myślą o nich wychodzą też różne publikacje książkowe.

 

To zastrzyk wiedzy historycznej na temat sneakersów, piękne fotografie, nowe i archiwalne, oraz różne smaczki, detale i to wszystko, czego w sklepach nigdy się nie dowiedzą.

 

Takie informacje zostały zawarte na przykład w kompendium wiedzy o kicksach pod tytułem “Sneakers: The Complete Limited Editions Guide”.

Zarówno książka, jak i fachowe czasopisma piękne będą się prezentować na wspomnianym już regale na buty, obok pary Puma Fenty Rihanna.

 

Nowe buty

Kolejna para butów z pewnością ucieszy każdegop sneakerheada. Tym bardziej, jeśli będzie taka, jakiej jeszcze nie ma nie tylko obdarowywany, ale też nikt inny.

 

Możliwość personalizowania obuwia to strzał w dziesiątkę i gwarancja tego, że na świecie nie będzie dwóch takich samych par sneakersów. Na takie buty trzeba trochę poczekać, bo wyprodukowanie ich wynosi około miesiąca. Ale za to, jaka radość…

Boże Narodzenie to okazja do wręczania prezentów, ale też piękny rodzinny czas spokoju, lenistwa i kultywowania tradycji. Dobrze przez te kilka dni oderwać się do bieżących spraw, zamiast butów włożyć kapcie i po prostu trochę odpocząć.

Tekst: Ania Dąbrowska