Air Max Day – Dzień sneakerheada

Dzień Kobiet, Dzień Dziecka, Dzień Nauczyciela, dzień jak co dzień. Każdy ma swoje święto, wystarczy spojrzeć w kalendarz, aby się o tym przekonać. W lutym obchodzimy Dzień Kota, w maju Dzień Matki. To święta znane i lubiane.

 

A na czym polega Air Max Day? Zaraz sprawdzimy!

Czy dzień sneakerheada jest wtedy, kiedy kolekcjoner obuwia kupi sobie nową parkę butów do kolekcji? Albo na wymianie zdobędzie upragniony model kiksów i z radości zaprosi znajomych na obiad?

 

Jeśli tak miałby wyglądać ten dzień, to zapowiada się naprawdę nieźle. Co więcej wcale nie musi być to tylko jeden taki dzień w roku, bo buty przecież da się kupować częściej.

 

Ale skupmy się na Air Max Day. Bo taki zdarza się raz na dwanaście miesięcy.

 

26 marca 1987 roku Nike wypuściło na rynek oryginalny model Air Max 1, sylwetkę uważaną za jeden z najbardziej kultowych butów marki.

 

Stworzony przez legendarnego projektanta sneakersów Tinkera Hatfielda, Air Max 1 był pierwszym butem wypuszczonym przez Nike, który prezentował technologię Air poprzez okienko w podeszwie.

 

Wiemy już, że Air Max Day ma miejsce 26 marca, w rocznicę debiutu tych kultowych butów. Rozpoczęty w 2014 roku Air Max Day ma być świętem wszystkiego, co związane z Air Max, wraz z premierą nowych modeli.

 

Dla wielu osób będzie to dzień sporego rozczarowania, bo niektóre modele będą po prostu nie do zdobycia w normalnej sprzedaży. Można je kupić jedynie w limitowanej ofercie dostarczonej do wybranych punktów.

 

Air Max Day to zapowiedź nowych modeli, emocjonujące chwile dla wszystkich zainteresowanych, a także rzut okiem w przeszłość, historię modelu i firmy.

Jak wygląda Air Max Day i jak go celebrować?

W dobie pandemii Covid-19 trudno mówić o wielkich imprezach promujących nowe modele. Ale celebrować można indywidualnie i to na różne ciekawe sposoby.

 

Air Max Day to idealny moment na zapoznanie się z kolekcją sneakersów Air Max. Nike zazwyczaj wypuszcza nowe modele w klasycznych wersjach, jak i limitowane serie. To okazja, żeby kupić sobie coś nowego, najlepiej w sklepie internetowym.

 

Spotkaj się z innymi fanami sneakersów, najbezpieczniej w Internecie, aby sobie luźno porozmawiać o butach Air Max. Wymiana informacji, wiedzy, spostrzeżeń to czas dobrze wykorzystany, a nowe kontakty – bezcenne.

 

Pójdź na spacer w swoich ulubionych sneakersach; może załóż te, które w twojej kolekcji mają najbardziej zaszczytne miejsce.

Dlaczego warto celebrować Air Max Day?

Nike to ceniona firma z historią, która nie poprzestaje na jednym sukcesie. Model Air Max świetnie o tym przypomina – w życiu, w pracy, w projektowaniu butów warto dążyć do doskonałości.

 

Air Maxy są dowodem na to, że świetne rozwiązania zaimplementowane raz sprawdzają się w kolejnych modelach. A rozwijane i unowocześniane w duchu odważnego projektowania, nigdy się nie nudzą i nie przechodzą do lamusa.

 

Air Max jest trochę jak dzieło sztuki. Utalentowany zespół ludzi zebrał się, aby stworzyć coś, co wykracza poza tylko ciekawy wygląd.

 

But został zainspirowany sceną muzyczną, zastosowano w nim prawa fizyki, czyli wykorzystano osiągnięcia naukowe. W końcu przetłumaczono go na język sztuki, dzięki czemu Air Maxy wyróżniają się nie tylko wygodą, ale i zawsze zaskakującymi detalami.

Air Max to nie tylko but, to część historii. Bez tej konkretnej sylwetki obuwniczej, kultura streetwearowa i scena muzyczna wyglądałyby zupełnie inaczej.

 

Możemy być dziś przyzwyczajeni do odważnego wyglądu, ale Nike podjęło wówczas duże ryzyko. Zaoferowano but, który nie był w nurcie modowym czy sportowym. Dziś moda nieustannie łamie zasady i pisze nowe, a model Air Max wciąż wyprzedza swoje czasy.

Czego spodziewać się na Air Max Day 2021?

Co roku Nike przygotowuje nowe buty z linii Air Max, które szybko stają się swojego rodzaju “białymi krukami”.

 

Na 26 marca 2021 roku Nike planuje premierę modelu DQM x Nike Air Max 90 NRG “Bacon”. Będzie on utrzymany w ciepłych barwach rozpiętych między beżem, pudrowym różem a czerwonym winem. Pod względem kolorystycznym model ten nawiązuje do wystroju nieistniejącego już nowojorskiego sklepu ze sneakersami Dave’s Quality Meats (DQM).

Inną obietnicą od Nike jest model, który ma uświetnić Dzień Świętego Patryka. Nike Air Max 90 „St. Patty’s Day” będzie przepięknym butem w kilku odcieniach zieleni. Do tego odciśnięty kształt czterolistnej koniczynki, jednego z ważnych irlandzkich symboli.

Popularność modelu Air Max utrzymała się przez ponad trzydzieści lat. Od siedmiu ma on swój własny dzień, właśnie ze względu na jego ponadczasowość i ogólnoświatową popularność.

 

Air Max to jedna z najważniejszych linii obuwia Nike, a Air Max Day to dzień, w którym fani spotykają się, by dzielić się swoją miłością do jedynego w swoim rodzaju buta.

Tekst: Ania Dąbrowska