Buty Adidas – kolaboracje marki ze światem show-biznesu

Wielkie marki bardzo często zapraszają do współpracy największe ikony show-biznesu, czego skutki widoczne są bardzo szybko. Kolaboracje firm z gwiazdami to często ogromne wydarzenia, a także znaczne zyski. Ubrania czy buty sygnowane przez gwiazdy są rozchwytywane przez fanów na całym świecie.

 

Jedną z marek, która często posługuje się taką reklamą jest oczywiście Adidas. Kolekcje tej marki powstające w kolaboracji z gwiazdami zawsze zyskują ogromny rozgłos. Warto przyjrzeć się chociaż niektórym z nich.

 

Adidas i Pharrell Williams

Pharrell Williams znany jest ze współpracy z wieloma znanymi markami. Gwiazdor na swoim koncie ma już kontrakty między innymi z Louis Vuitton, G-star czy Chanel. Muzyk kilkukrotnie łączył również swoje siły z marką Adidas, dzięki czemu powstawały zniewalające projekty.

 

Pharrell Williams korzysta ze znanych już rozwiązań i odświeża kultowe modele butów. W taki sposób powstały buty Adidas Superstar Pharrell Williams. Kształt butów pozostał niezmieniony, największa zmiana dotyczy kolorystyki butów.

 

Razem ze znanym muzykiem Adidas wydał kolekcję butów nawiązującą do tradycji marki, ale przy uwzględnieniu aktualnych trendów w świecie mody. Tak powstało obuwie Adidas Superstar Supercolor. Dzięki połączeniu tradycji ze świeżą wyobraźnią muzyka nadano butom nowy, niepowtarzalny charakter.

We współpracy z muzykiem powstały także inne bestsellery , jak np. buty Adidas Afro HU NMD Pharrell Williams lub Adidas X Pharrell Williams Tennis HU Primeknit. Sneakersy te mają cholewkę, która tkana jest w technologii Primeknit. Zresztą cholewka buta, to element, któremu muzyk poświęca zdecydowanie najwięcej uwagi. Innym motywem charakterystycznym dla gwiazdora są liczne, często wręcz kosmiczne kolory.

Buty Adidas Human

Jednym z projektów Pharrella Williamsa i Adidasa był model  buta Tennis Hu, którego tworzeniu przyświecała myśl o ludzkości. Skrót pojawiający się w nazwie butów „Hu” oznacza Humanity. Muzyk chciał w taki sposób podkreślić, że wszyscy ludzie są równi, bez względu na kolor skóry.

Taką sam symbolikę miała kolekcja „Human Race” NMD. Obuwie Adidas Tennis Hu to doskonałe połączenie butów do tenisa z obuwiem biegowym. Dzięki technologii Primeknit charakteryzują się dużą lekkością i komfortem. Dodatkowym atutem tych sneakersów jest lekka podeszwa wykonana z elastycznej pianki Eva. Z kolei gumowe, a także neoprenowe wstawki zapewniają dużą amortyzację i stabilizację.

 

Buty Adidas Yeezy

Kolejnym popularnym muzykiem, który wszedł we współpracę z Adidas jest Kanye West. Pierwsze kontakty gwiazdora z marką miały miejsce już w 2006 roku. Wówczas to muzyk przedstawił swój projekt sneakersów, nie został on jednak zrealizowany.

 

W 2013 roku obie strony powróciły do współpracy i tak powstały buty Adidas Yeezy Boost 750 „Light Brown”. Premiera nowego systemu Boost oraz samych butów Yeezy Boost 750 okazała się strzałem w 10.

Buty wykonane są z zamszu, posiadają perforowany przód, a także pasek na przedniej części stopy. Boki buta zapinane są na zamek. Istotna jest także biała, amortyzująca podeszwa z technologią Boost, która ozdobiona została symbolem „YZY”.

 

Po wielkim sukcesie butów Yeezy Boost 750 Kanye West i Adidas nie spoczęli na laurach, czego efektem stał się kolejny model – Adidas Yeezy Boost 350. Model ten znacznie różnił się od poprzedniego.

 

Yeezy Boost 350 to buty treningowe o minimalistycznym designie. Górna część buta to dwuczęściowa skarpeta o akcentowanym ściegu, który sunie w dół, aż do palców. Zapewnia to doskonały komfort, a także niepowtarzalny wygląd. Kanye West dobitnie zaznaczył swoją obecność w modzie sportowej. Potwierdzeniem tego mogą być kolejne modele butów Yeezy 700, 950, 500, a także 350 V2.

Inne kolaboracje Adidas

W ostatnim czasie współpracę z Adidasem nawiązała również sama Beyonce. Ogłoszono, że gwiazda będzie uczestniczyć w procesach tworzenia nowych kolekcji marki. Nie tylko samych ubrań Adidas, ale również butów Adidas i akcesoriów. Dodatkowo dzięki wsparciu Adidasa gwiazda chce również spopularyzować swoją własną linię sportowej odzieży – Ivy Park.

 

W ostatnim czasie coraz głośniej mówi się również o współpracy domu mody Prada z marką Adidas. Projekt obejmuje skórzaną torbę oraz kultowy już model butów Superstar. Zarówno buty, jak i torba wykonane są z białej skóry z czarnymi akcentami – branding obu marek. W przypadku butów widoczne są symbole obu marek na języku, a także słynna trójlistna koniczyna na zapiętce oraz napis Prada na boku buta (pomiędzy piętą, a trzeba białymi paskami).

 

Adidas ma także coś dla fanów Star Wars. Na rok 2019 firma zaplanowała kolejną już kolekcję ubrań oraz butów Adidas Star Wars zaprojektowanych specjalnie dla fanów serii. Są to znane już modele butów, jak np. buty Pro Next 2019 jednak w odmienionej nieco kolorystyce.

W roku 2019 zaprezentowano również nową serię sneakersów Adidas Ultra Boost w kolaboracji z producentem „Gry o Tron”. Buty wyglądem i kolorystyką nawiązują do filmu i książek słynnej serii.

 

Skutkiem kolaboracji ze znanymi gwiazdami i sportowcami zawsze są niezwykłe projekty. Marka Adidas jest tego świetnym przykładem.

 

Tekst: Redakcja