Czy wiesz, że… ciekawostki o marce Alpha Industries

Wskutek sukcesów Stanów Zjednoczonych na światowych frontach powstała swoista moda na militarny styl. Kojarzył się z prawdziwą męskością, z siłą i odwagą.

 

Panowie wybierali właśnie takie stroje. Dzięki nim mieli być postrzegani jako silni, pewni siebie, bezkompromisowi i odważni.

Na przeciw rosnącym oczekiwaniom klientów wyszła marka Alpha Industries. Jej założyciele wcześniej szyli ubrania na potrzeby wojska USA, ale ze względu na mniejsze zapotrzebowanie wynikające z zakończenia wojen postanowili skupić się na odbiorcy masowym, cywilnym.

 

Klasyczne militaria w nowoczesnym wydaniu – Alpha Industries

Na przestrzeni 60 lat, bowiem tak długo istnieje już firma Alpha Industries, styl militarny przeszedł znaczącą przemianę. Kiedyś dominowały w nim szerokie, zbyt luźne kroje spodni z nadmiarem kieszeni, ciężkie masywne obuwie, czy za duże kurtki i koszule. Wszystko oczywiście w barwach i wzorach moro.

 

Obecnie jednak styl prezentuje się zgoła odmiennie i, o ile dalej może kojarzyć się z pewnością siebie i siłą, to nie jest już zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn i przede wszystkim – nie jest już tak toporny.

Widać to choćby, gdy spojrzy się na bluzy Alpha Industries. Zamiast niezbyt eleganckich motywów moro, znaczków w barwach flagi Stanów Zjednoczonych, czy gwiazdek symbolizujących osiągnięcia, postawiono na bardziej stonowane rozwiązania.

 

Bluzy Alpha Industries występują w dwóch modnych wariantach – z kapturem i bez. Klasyczny, ponadczasowy krój sprawia, że nie tylko fan militariów będzie mógł wybrać coś, co mu się spodoba.

 

Oprócz subtelnego wzoru moro, który nie bije w oczy, a dopełnia dobrze wyglądające ubranie, można znaleźć również takie bluzy, które mają ciekawie wyglądające logo firmy z motywem wojskowym.

 

Dostępne są też różne kolory – czarne, szare, beżowe, czy nawet czerwone. Swoją formą zdecydowanie odbiegają od niezbyt dopasowanych dawnych ubrań militarnych.

Podobnie koszulki Alpha Industries. Przede wszystkim wyglądają nowocześnie, a nie brak im nawiązań do militariów. Dostępne w wersjach z długim i krótkim rękawem.

 

Kolory koszulek Alpha Industries nawiązują delikatnie do wojskowości. Produkowane są w wielu wariantach,. świetnie sprawdzą się jako ubiór na co dzień.

 

Ostatni krzyk mody – motyw NASA w Alpha Industries

O ile motywy wojskowe na ubraniach można spotkać na ulicach już od, co najmniej kilkudziesięciu lat, o tyle jest pewien motyw, który ludzie pokochali całkiem niedawno. Od kilku lat coraz częściej można zobaczyć T-Shirty, czy bluzy z logiem amerykańskiej agencji kosmicznej – NASA.

 

Głównie za sprawą tej instytucji ludzkość coraz odważniej eksploruje kosmos. To właśnie na astronautów patrzymy teraz, jak kiedyś na bohaterów wojennych. Różnica jest taka, że zamiast munduru astronauci noszą skafandry (może to zwiastun przyszłych trendów modowych?), a zamiast czołgami, czy myśliwcami, latają kosmicznymi rakietami.

 

Być może dlatego tak popularnym motywem stało się logo NASA na ubiorze. Koszulki Alpha Industries posiadają właśnie ten motyw w swoich wariantach. Można wybrać zarówno wersję z małym logo na piersi, jak i bardziej odważną z dużym logo i napisem NASA.

Ponadczasowe kurtki bomberki Alpha Industries

Zawsze dobrze pokazać się w tym, w czym chodzą gwiazdy. Nie każdemu jednak odpowiadają długie wieczorowe suknie, czy idealnie skrojone smokingi. Zwłaszcza, gdy myślimy o ubiorze na co dzień.

 

Istnieją jednak ponadczasowe kurtki popularnie nazywane bomberkami. Kiedyś noszone wyłącznie przez mężczyzn, teraz coraz częściej wybierają je również kobiety.

 

W Internecie bez problemu można znaleźć zdjęcia takich gwiazd jak Eva Longoria, Demi Moore, czy bardziej z naszego podwórka Patrycji Kazadi lub Mariny Łuczenko-Szczęśnej właśnie w takim rodzaju odzieży wierzchniej.

 

Bomberki Alpha Industries dostępne są w werjachi dla mężczyzn, i dla kobiet. Dominujące kolory to czerń, granat i zieleń. Ponadto niektóre modele kurtek Alpha Industries posiadają wspomniane wcześniej logo NASA.

Kurtki Alpha Industries na każdą porę roku

Poza doskonałym na zimne jesienne dni bomberkami, możemy również wybrać tak lżejsze, jak i cieplejsze warianty. Kurtki Alpha Industries oferowane są również w wersji puchowej, z ciepłym kapturem.

 

Dostępne są także lekkie materiałowe kurtki, które ochronią noszącego przed ciepłym wiosennym deszczem. Dzięki bogatej ofercie każdy może wybrać kurtkę na odpowiednią porę roku, a ponadczasowe motywy wojskowe, czy NASA na pewno zawsze będą dobrze wyglądać.

Warto również wspomnieć o bardziej odważnych modelach. W jednej z kurtek firma zdecydowała się na zastosowanie typowo kobiecego motywu, na swojej kojarzącej się z wojskiem bomberce. Kwiaty wydrukowane metodą full print, podkreślą cechy kobiece i dodadzą uroku noszącej je osobie.

Moda wojskowa zmieniła się i teraz między innymi dzięki marce Alpha Industries poza topornym i zawsze jednakowym motywem moro można znaleźć ubrania kojarzące się z militariami w szerokiej gamie, czasem nawet w szalonych kolorach.

Przeszło sześćdziesięcioletnie doświadczenie firmy ze Stanów Zjednoczonych jest gwarantem wysokiej jakości i trwałości kupionego produktu.

 

Tekst: redakcja