Czy wiesz, że… ciekawostki o marce Ecco

Jak myślicie, z jakiego kraju pochodzi obuwnicza marka Ecco? Brand jest z Danii, a jego produkty kojarzymy przede wszystkim z wygodą, trwałością i ciekawym wzornictwem.

 

Ecco każdego sezonu zaskakuje nowymi pomysłami, których próżno szukać u konkurencji. Oto kilka ciekawostek o tej firmie.

Dania. Kojarzy się z syrenką w Kopenhadze, rowerami, Hygge, czyli ostatnio bardzo popularnym trendem związanym z przytulnością i miłym spędzaniem czasu.

 

Dania to także ojczyzna dobrego designu, w który wpisują się buty firmy Ecco.

 

Buty Ecco – skóra na medal

Marka Ecco bardzo mocno stawia na jakość swoich produktów. Wszystkie elementy obuwia Ecco przechodzą ścisłą kontrolę wewnętrzną. Jako jeden z niewielu producentów na świecie, Ecco posiada własne garbarnie, czyli miejsca, w których wyprawia się skórę na buty.

 

Przygotowane skórzane elementy bardzo dokładnie ogląda jeszcze ok. 100 osób. Wszystko po to, aby się upewnić, że klienci dostaną najlepszy produkt.

Redukcja zużycia wody podczas produkcji butów Ecco

W czasach, kiedy przemysł tekstylny z każdej strony bombardowany jest liczbami odnoszącymi się do wysokiego zużycia wody, marka Ecco stara się ograniczać jej zużycie. Damskie buty Ecco, męskie obuwie Ecco oraz buty Ecco dla dzieci są więc tworzone w oparciu o technologię DriTan.

 

Technologia DriTan pozwala wykorzystać wodę zawartą w skórze. Wyniki są naprawdę zaskakujące – Ecco jest w stanie zaoszczędzić 25 milionów litrów wody w skali roku.

 

W przemyśle odzieżowym marka wiedzie prym pod względem ekologicznego podejścia do produkcji. Warto dodać, że mniejsza ilość wody ogranicza też ścieki i zanieczyszczenia, które są efektem ubocznym produkcji obuwia.

Szczypta historii Ecco

Założycielem i pierwszym szefem firmy Ecco był Karl Toosbuy. Z zawodu był szewcem, ale praca przy zleceniach w zakładach szewskich nie była jego powołaniem. Chciał więcej. Ambicja zaprowadziła go na stanowisko kierownika fabryki obuwia w Kopenhadze. Jednak to też było za mało.

 

Ambitny szewc zapragnął mieć własny biznes. Firmę powołał do życia na początku lat 60. ubiegłego stulecia. Założenie było takie, aby nie prowadzić działalności w dużych miastach, tylko skorzystać z potencjału, jaki daje prowincja.

 

W 1962 roku Toosbuy dał ogłoszenie do gazety. Pytał w nim kto chciałby mieć w swoim regionie manufakturę obuwia. Zgłosili się przedsiębiorcy z Bredebro. Mieszkańcy entuzjastycznie przyjęli nowy biznes w swojej okolicy. To właśnie z nich rekrutowali się pierwsi pracownicy fabryki Ecco.

Światowa ekspansja Ecco

Przez pierwsze trzy lata firma działała wyłącznie na rynku duńskim, mozolnie zdobywając popularność. Kolejnymi krajami, do których trafiło obuwie Ecco były Szwecja, Norwegia i Finlandia.

 

W tamtym czasie do tych trzech krajów wysyłano około 50% całkowitej produkcji. Ecco wówczas nie miało jeszcze ani tylu pracowników, ani technologii do tego, żeby zwiększyć produkcję.

 

Dziennie z fabryki wyjeżdżało raptem tylko 3000 par butów. Lata 70. przyniosły lepszą efektywność i większą produkcję. Kolejna dekada to ogólnoświatowy boom.

 

Modele od marki Ecco pojawiły się w wielu krajach Europy, a także w Japonii i w USA.

 

Ecco Walkathon – ruch to zdrowie

Koszulki, spodnie, buty – to przydatne elementy sportowego stroju. Jednak na nic się zdadzą bez chęci, zapału i czasu. Marka Ecco od lat organizuje wydarzenia pod nazwą Ecco Walkathon – Spacer Ludzi Dobrej Woli.

 

Polega to na tym, że ludzie spotykają się w wyznaczonym punkcie i idą na wspólny spacer. Kilometry, które przejdą marka Ecco przelicza na pieniądze i przekazuje je na wybrane cele charytatywne.

Ecco – prekursor zaawansowanych technologii

Marka Ecco od początku swojego istnienia stawia na rozwój technologii wspierających stopę. Technologia ECCO FLUIDFORM Direct Comfort ma działanie amortyzujące. Pozwala to na aktywne chodzenie bez obaw o urazy, zarówno te mniejsze, jak i większe.

 

Natomiast technologia Biom Natural Motion pozwala uzyskać wrażenie jak najbardziej naturalnego chodzenia. Przy tworzeniu tego rozwiązania specjaliści z Ecco zeskanowali stopy 2500 sportowców.

 

Na ich podstawie powstała specjalna podeszwa, która odzwierciedla kształt stopy i zapewnia odpowiednią amortyzację. Podeszwa dopasowuje się do stopy, co wpływa na wyjątkową wygodę modeli, w których zastosowano tę technologię. Ecco dba o zdrowie stóp, które przecież muszą nas nosić przez całe życie.

Ecco to buty idealne – ciekawe pod względem wyglądu, dopracowane w każdym calu i stworzone z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie użytkownika. Do tego brand stara się działać jak najbardziej ekologicznie, a to się bardzo chwali. Macie już buty Ecco w swoich szafach?

Tekst: Ania Dąbrowska