Czy wiesz, że… kilka ciekawostek o marce Skechers

Marka Skechers to amerykańska firma zajmująca się produkcją butów sportowych i casualowych. Jeśli cenisz sobie wygodę to buty Skechers na pewno nie są Ci obce. Jeżeli natomiast nigdy nie miałeś możliwości przetestować wygody tych butów, nie zwlekaj i spraw sobie parę!

 

Buty Skechers to gwarancja wysokiej jakości, a także dopasowania do potrzeb i preferencji użytkowników. Rozwój nowych technologii oraz wzornictwa, a także sprawny marketing sprawiają, że zarówno damskie buty Skechers, jak i męskie buty Skechers cieszą się ogromnym zainteresowaniem już od ponad 30 lat!

Pomimo popularności marki na rynku obuwniczym prawdopodobnie jest wiele rzeczy, których wciąż nie wiesz o firmie Skechers. Dlatego też, przygotowaliśmy kilka ciekawostek o marce.

 

Skechers – kalifornijska historia

Marka Skechers powstała w 1992 roku! Pierwsza siedziba firmy miała miejsce… w domku na kalifornijskiej plaży! Robert Greenberg – założyciel firmy – zatrudniał wtedy zaledwie kilkunastu pracowników.

Buty Skechers – bogactwo wzorów

Pierwsze wyprodukowane przez markę Skechers buty to wiązane, wysokie trzewiki! Buty te odniosły ogromny sukces w latach 90-tych. Był on tak duży, że ten konkretny model jest nadal dostępny w sprzedaży!

 

Od tego momentu marka Skechers zaczęła wypełniać niszę obuwia lifestylowego i sportowego zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Dziś ten gigant obuwniczy ma w ofercie ponad trzy tysiące różnych modeli – od półbutów Skechers, przez sandały Skechers i klapki Skechers po kozaki Skechers.

W stylu streetwear

Firma Skechers powstała tak naprawdę jako amerykański dystrybutor brytyjskiej marki Dr Martens!

 

Jednak Greenberg (założyciel Skechers) postanowił skupić się na wykorzystaniu tego, czego nauczył się na przestrzeni lat do stworzenia własnej marki. Na początku skupiono się przede wszystkim na stylowych butach ulicznych.

 

Miał to być produkt dla młodych, modnych mężczyzn. Szybko zdano sobie sprawę, z tego, że istnieje cała nisza rynkowa, która obejmuje zarówno mężczyzn, jak i kobiety oraz dzieci.

Światowa ekspansja Skechers

Buty Skechers sprzedawane są w ponad 170 krajach… i w ponad 3 170 sklepach! Tak naprawdę sprzedawane są na wszystkich kontynentach z wyjątkiem jednego: Antarktyki.

 

Ponadto, centrum dystrybucyjne w Ameryce Północnej wysyła ponad sto milionów par butów każdego roku! Całkiem sporo, prawda?

Memory Foam

Buty Skechers znane są z technologii Memory Foam – pianki z pamięcią kształtu. Pierwotnie opracowana przez NASA (to prawda!), Memory Foam jest materiałem wrażliwym na ciśnienie i temperaturę.

 

Pozwala to na dostosowywanie się pianki do odpowiedniego kształtu. Firma Skechers umieszcza w podeszwach swoich butów Memory Foam, zapewnia to dodatkową amortyzację, dzięki której buty Skechers są tak wygodne.

Skechers – buty dla dzieci

Firma Skechers to nie tylko buty dla dorosłych. W swojej ofercie mają również szeroką gamę butów dziecięcych. Buty Skechers dla dzieci często zdobione są kolorowymi motywami lub wizerunkami postaci z bajek.

Skechers z gwiazdami

Jedną z głównych strategii marketingowych firmy jest wykorzystywanie wizerunków celebrytów. Britney Spears była pierwszym międzynarodowym ambasadorem marki.

 

Inne gwiazdy, które udzielały wsparcia marce to Christina Aguilera, Carrie Underwood, Robert Downey Jr, Kim Kardashian, Sugar Ray Leonard, Brooke Burke-Charvet, Keely Brook, Meghan Trainer, Demi Lovato i Ringo Starr.

 

Skechers wybierał na swoich ambasadorów także sportowców – profesjonalnych golfistów: Billy’ego Andrade’a, Colina Montgomerie, Belena Mozo i Matta Kuchara, biegaczkę Karę Goucher, a także zwycięzcę maratonu Meb Keflezighi.

Skechers to marka, która doskonale zna preferencje współczesnych klientów i śmiało podąża za najnowszymi trendami. tOgromną zaletą butów Skechers jest niesamowita wygoda i komfort, przy jednoczesnym zachowaniu modnego wyglądu i sportowego looku.

 

Buty Skechers bez wątpienia zasługują na uwagę i warto zdecydować się na zakup przynajmniej jednej pary. Bez względu na to, czy będą to buty Skechers na lato czy też buty Skechers na zimę możesz być pewny, że będzie to świetny wybór! Dlatego też, nie zwlekaj i zapewnij sobie najwyższy poziom komfortu z butami marki Skechers!

Tekst: redakcja