Kulisy modelingu

Najprostszy zawód na świecie, chodzenie w szpilkach, dobra płaca, uśmiechanie się i ładny wygląd. Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie karierę w modelingu. Ale czy na pewno tak wygląda praca marzeń wielu młodych dziewczyn?

 

 

Trochę historii

 

 

Zawodowe modelki pojawiły się już w XIX wieku, gdy Charles Frederick Worth utworzył pierwszy luksusowy dom mody w Paryżu. Brytyjczyk stał się ojcem francuskiego haute couture  i prezentował swoje kolekcje na pokazach mody, które odbywały się cztery razy w roku. Uczestniczyła w nich cała śmietanka towarzyska ówczesnego Paryża, a projekty Wortha podbiły serce cesarzowej Eugenii. Dzięki protekcji żony Napoleona III, Worth zyskał światową sławę.

 

Jednak pokazy „z prawdziwego zdarzenia” zaczęła organizować Lady Lucy Duff Gordon. Projektantka dbała o odpowiednią oprawę muzyczną wydarzenia oraz grę świateł. Zatrudniała piękne modelki, dzięki którym promowała swoje stroje. Pokazy odbywały się na scenie, a zaproszenia na nie otrzymywali wyłącznie wybrańcy.

 

Jak jest obecnie?

 

 

Zawód modelki to pokazy mody, udział w sesjach zdjęciowych, a także reprezentowanie prestiżowych marek. Droga, która tam wiedzie najczęściej jest bardzo długa i kręta. Dlatego dziewczyny zaczynają swoją karierę od współpracy z profesjonalną agencją, która odpowiednio dba o „interesy” swoich podopiecznych. Kolejnym krokiem jest udział w licznych castingach. Kwalifikacje są bardzo trudne, ale ich „przejście” otwiera drzwi do niesamowitego życia. Piękne stroje, szacunek i prestiż – tym mogą pochwalić się topowe modelki, które w świecie mody traktowane są jak prawdziwe bizneswoman. Ponadto praca w modelingu to jedna z niewielu branż, w której kobiety otrzymują znacznie większe wynagrodzenie niż mężczyźni.

 

Jak modelki o siebie dbają?

 

 

Modelki muszą zawsze perfekcyjnie wyglądać, dlatego mają swoje patenty, aby zachować urodę
i dobrą formę. Warto bliżej przyjrzeć się  stosowanym przez nie trikom.

 

  • Piękną cerę zawdzięczają odpowiedniej pielęgnacji. Po każdej sesji pamiętają o dokładnym demakijażu i nałożeniu serum lub kremu nawilżającego, który zapobiega utracie wody.
  • Jeżeli dziewczyny są przepracowane, to skóra wokół ich oczu jest opuchnięta. Wówczas modelki sięgają po chłodzące roll-ony pod oczy. Zawsze mają je w swoich torebkach.
  • Odwiedziny w salonie kosmetycznym to niemal rytuał po każdym sezonie. Modelki wybierają zabiegi pielęgnujące twarz, przywracające cerze witalności i blask. Dzięki nim skóra wygląda młodo oraz promiennie.
  • Modelki absolutnie nie mogą się opalać, w ich świecie, ciemna i nienaturalna karnacja jest „passe”. Ponadto dziewczyny doskonale wiedzą, że promienie słoneczne są bezlitosne dla skóry i przyspieszają proces starzenia się.
  • Zdrowa dieta jest dla każdej modelki bardzo istotna. Zrównoważone posiłki, które dostarczają witamin i błonnika są koniecznością. Jak podkreśla Kasia Struss, modelka musi jeść, aby mieć siłę do pracy. Dziewczyny zazwyczaj spożywają 5 małych posiłków w regularnych odstępach czasu oraz piją duże ilości wody.

 

Uczestniczki konkursu NAGA PRAWDA O KObieCIE W BUTACH poznały przedsmak kariery w modelingu. Wzięły udział w profesjonalnym castingu będącym „przepustką” do udziału w sesji zdjęciowej. Następnie o wygląd dziewczyn zadbał sztab stylistów i fryzjerów. Praca z fotografem to nie lada wyzwanie. Trzeba nie tylko dobrze wyglądać przed obiektywem, ale mieć w sobie „to coś”, co przykuwa uwagę obserwatora. Czy dziewczyny sprawdziły się w swoich rolach? Oceńcie sami (prezentacja zdjęć uczestniczek).