Nike kontra Adidas – co wybrać?

Adidas oraz Nike to dwie świetne i bardzo popularne firmy produkujące obuwie oraz sportowe ubrania, a także sprzęt, taki jak piłki.

 

Marki są obecne na rynku od wielu lat , niezmiennie cieszą się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem. Zawodnicy różnych dyscyplin występują w produktach obu marek na wielkich imprezach sportowych, co rozsławia je na cały świat.

Na ulicach widzimy codziennie buty z logiem którejś z nich. Dlatego właśnie, obie marki cały czas mocno rywalizują ze sobą o palmę pierwszeństwa. Nike i Adidas prześcigają się w pomysłach, by pozyskać nowych klientów i zwiększyć zarobki.

 

Zarówno Nike jak i Adidas mają wielu zwolenników. Coraz więcej osób zastanawia się nawet, która z firm jest lepsza i ma ciekawszą ofertę. Na ten temat trwają nieprzerwane spekulacje, dyskusje, a nawet ostre spory. Przekonajmy się sami, kto wygra w tym starciu gigantów.

Czapki Nike vs. czapki Adidas

Czapki Adidas są w różnych kolorach, z rozmaitymi napisami, zgodnie z najnowszymi trendami mody. Marka oferuje zarówno czapki z daszkiem, odpowiednie na niemal każdą porę roku, jak i czapki zimowe. Ceny wahają się od 50 do 130 złotych, zatem jest to rozsądna cena.

Jeśli chodzi o firmę Nike, to oferta jest równie urozmaicona, nie tylko chodzi o mnogość kolorów, ale też o rodzaje nakryć głowy. W ofercie znaleźć można znaleźć nie tylko modne czapki z daszkiem Nike, ale także te na chłodniejsze dni. Każdy, niezależnie od płci, znajdzie tam coś odpowiedniego dla siebie. Ceny oscylują w granicach 80-130 złotych.

Zatem, pojedynek czapki Nike kontra czapki Adidas pozostaje nierozstrzygnięty. Przynajmniej z naszego punktu widzenia.

Bluzy Nike vs. bluzy Adidas

Firma Nike oferuje szeroki wachlarz bluz sportowych Nike dla mężczyzn oraz bluz Nike dla kobiet. Jak można się spodziewać, najwięcej jest bluz z kapturem, ale są także bluzy bez kaptura.

 

Bluzę Nike  można zakupić w cenie wahającej się od 200 do 400 złotych, więc nie jest to zawrotna suma.

Jeśli chodzi o bluzy Adidas to oferta jest znowu, jak w przypadku czapek, porównywalna. Można nabyć bluzy z kapturem Adidas oraz bluzy Adidas rozpinane, czy bluzy Adidas wkładane przez głowę, zarówno męskie jak i damskie w cenie około 200 do maksymalnie 400 złotych.

Tak więc pojedynek na bluzy również kończy się remisem. Nie ma tu wyraźnych różnic, które pozwoliłyby jednoznacznie stwierdzić, że któraś z tych firm jest lepsza od drugiej.

Buty Nike vs. buty Adidas

Tutaj przechodzimy do najciekawszego pojedynku, ponieważ zarówno Nike jak i Adidas szczególnie słyną z produkcji i sprzedaży butów. Obuwie jest najczęściej kupowanym towarem  tych marek.

 

Adidas oferuje szeroką gamę obuwia sportowego, o bardzo różnorodnych kolorach i fasonach. Buty Adidas (najpopularniejsze modele) zakupić można w cenie od 200 do 800 złotych. Są one bardzo wygodne.

Firma Nike ma równie bogaty asortyment. Buty Nike zarówno męskie jak i damskie o najmodniejszych fasonach i barwach, można nabyć w cenie porównywalnej do butów firmy Adidas. Charakterystyczną cechą, jaką mają buty Nike jest przewiewność, dzięki czemu noga nie poci się aż tak bardzo i lekkość podeszwy. Dlatego szczególnie upodobali je sobie miłośnicy biegania.

W tym pojedynku, naszym zdaniem, buty Nike nie mają sobie równych. Lekka budowa buta sprawia, że są jeszcze wygodniejsze niż buty Adidas, dlatego to one są częściej kupowane. Niekiedy mówi się również, że buty niemieckiej firmy Adidas są mniej wytrzymałe i częściej się niszczą niż obuwie amerykańskiej Nike.

Nike czy Adidas

Podsumowując, my stawiamy na markę Nike. Mimo że powstała około 30 lat później niż Adidas, to dogoniła swoją konkurentkę. Niemniej jednak, marka Adidas także jest solidna i popularna, ma wielu zwolenników, którzy ubierają się w jej produkty. Są to zarówno sportowcy, jak i amatorzy wygodnych i zarazem modnych ciuchów i butów.

 

Żadna z tych firm nie składa broni i obie starają się wprowadzać coraz to nowsze rozwiązania, aby podbić serca klientów. Ostatnio obydwie firmy zaangażowały się w projekty mające na celu ochronę środowiska i zaczęły wykorzystywać materiały biodegradowalne i przetworzone, głównie do produkcji butów.

 

Adidas oraz Nike podpisują kontrakty ze znanymi sportowcami, aby promować swoje marki i zarabiać na tym krocie. Większy udział w rynku ma Nike, natomiast Adidas zarabia nieco mniej. Obydwie firmy usilnie próbują udowodnić swoją wyższość, tworząc coraz to bardziej wyszukane reklamy i produkty.

Póki co, trwa  batalia tych marek i nic nie wskazuje na to, by miała się niedługo zakończyć. Każda z tych firm ma swoich amatorów i zapewne tak zostanie.

 

Tekst: Redakcja