Ubranko dla smartfona

Dzisiejsze urządzenia takie jak smartfon lub tablet są bardzo delikatne i wystarczy chwila nieuwagi, aby na wyświetlaczu pojawiły się brzydkie rysy. W celu ochrony producenci zalecają kupno pokrowców. Niestety z reguły są one brzydkie i nudne. Materiały, z jakich zostały wykonane to jednokolorowe i nieprzyjemne w dotyku włókna syntetyczne.
Na szczęście jest prosty sposób, aby etui na nasze urządzenie było kolorowe i przyciągało wzrok wszystkich wokół. Coraz więcej sklepów oferuje tego typu produkty, które przeznaczone są dla bardziej wymagających klientów. Największą popularnością cieszą się pokrowce wykonane ręcznie, o oryginalnych i unikatowych wzorach. Już sam materiał na pierwszy rzut oka prezentuje się nietypowo, a przez to ciekawie. Etui tego typu wykonuje się z przyjemnych w dotyku materiałów takich jak flausz i polar, na których bardzo często haftowane są piękne wzory. Ręcznie wykonane pokrowce oprócz tego, że chronią urządzenie, nadają mu estetyczny i niespotykany wygląd.


Wybór produktów jest ogromny, a oryginalnych wzorów tyle, ilu jest twórców. Unikalność wzorów nie ogranicza się tylko i wyłącznie do wyszywanych  wzorów i motywów. Każdy pokrowiec jest bowiem inaczej zaprojektowany. Mogą różnić się od siebie materiałem, kształtem, a także sposobem zamykania. Bardzo efektownie wygląda zapięcie w stylu retro na guzik.
O ile najpopularniejsze pokrowce na telefon wykonane są z miękkich i przyjemnych w dotyku materiałów, to zupełnie inny kierunek wybrali producenci ręcznie wykonanych etui do tabletów. Tutaj największym powodzeniem cieszą się twarde, ekologiczne okładki wykonane bardzo często z drewna lub tektury. Ich użyteczność jest bardzo wysoka, ponieważ w celu użycia tabletu nie musimy wyciągać go w całości z pokrowca i tylko otwieramy go jak książkę.
Wszystkie pokrowce prezentują się bardzo efektownie, dlatego za ręcznie wykonaną pracę artystom należą się uczciwe pieniądze. Z tego powodu ceny tego typu produktów nie należą do najniższych. Zawsze jednak można spróbować wykonać samemu tego typu pokrowiec.

tekst: luk
zdjęcia: etsystatic.com, pakamera.pl, cdn2.bigcommerce.com, pinterest.com