Współpraca New Balance z Red Wing

Obuwnicze kolaboracje to trend, który do czerwoności rozgrzewa społeczność sneakerheadów. Niektóre współprace są tak bardzo pożądane, że marki decydują się na sprzedawanie zainteresowanym tylko jednej pary na osobę.

 

To z pewnością ma za zadanie zapobiegać odsprzedawaniu butów za znacznie wyższą cenę w serwisach aukcyjnych, ale także podkręca zainteresowanie ofertą.

Red Wing – skórzane buty od pokoleń

Zanim przejdziemy do modelu, który jest przedmiotem tego tekstu, przyjrzyjmy się bliżej marce Red Wing Heritage. Amerykański producent działa na rynku od ponad 100 lat i jest to obecność naznaczona pasmem sukcesów.

 

W swojej ofercie ma on liczne modele obuwia typu worker, czyli takiego, które przydaje się do pracy przede wszystkim w przemyśle remontowo – budowlanym.

 

Charakterystyczne grube podeszwy, wysoka skórzana cholewka oraz wyraźnie przeszyty nos buta – to wyróżniki modeli od Red Wings. Marka tworzy również ubrania robocze oraz skórzane akcesoria.

Charles Beckman, założyciel marki, przyglądał się intensywnemu rozwojowi amerykańskich miast przełomu XIX i XX wieku. To wtedy powstawały wieżowce, choć może trudno w to uwierzyć.

 

Twórca brandu założonego w 1905 roku swoimi produktami chciał wspomóc robotników, ludzi ciężko pracujących, nierzadko emigrantów z odległych krajów. Chciał im dać obuwie trwałe i bezpieczne.

 

I to był strzał w dziesiątkę. Dziś marka ma w swoim portfolio także propozycje dla bardziej wymagających, takie, które można zestawić z casualowym lub służbowym strojem.

Streetwearowa współpraca z New Balance

Red Wing Heritage nawiązało współpracę z kultową marką obuwia sportowego New Balance. W ten sposób powstała najwyższej jakości nową wersja klasycznego modelu New Balance 997 Made in USA.

O współpracy między brandami, Steve Spencer z Red Wing Heritage powiedział, że obie marki odnoszą się do podobnych wartości. Obie dążą do tego, aby dać klientowi najlepszy i najbardziej satysfakcjonujący produkt. To, co je różni, to asortyment. Każda marka kieruje swoją ofertę do nieco innego klienta.

 

New Balance wprowadził na rynek model 997 Made in USA w 1990 roku. W tamtym czasie but ten był najbardziej innowacyjnym projektem marki. Był również bardziej zaawansowany technicznie niż poprzednie modele z serii 99x.

 

Dziś model 977 Made in USA jest uznawany za ikonę wśród sneakersów.

Jak wygląda model Red Wing x New Balance 997 Made in USA?

Przy produkcji tego modelu zastosowano podejście związane ze “slow fashion”. Buty poza tym, że mają cieszyć oko, mają też być trwałe. Trwałość zapewnia konstrukcja oraz wykorzystane materiały.

 

Projektanci zachowali znaną i cenioną sylwetkę modelu New Balance 997, a skórę dostarczyła firma Red Wing. Do wykonania butów użyto skóry Hawthorne Muleskinner w jej gładkiej i szorstkiej wersji.  Dzięki temu uzyskano ciekawy wizualny efekt.

 

Proces produkcji skóry leżał całkowicie po stronie Red Wing. Materiał przygotowano w należącej do brandu garbarni S.B Foot Tannery w stanie Minnesota. New Balance zastosował też wysokogatunkową skórę do takich detali jak listwa sznurówek, język i pięta.

 

W ten sposób zrezygnowano ze sztucznych materiałów, które przeważnie są wykorzystywane we wspomnianych elementach. O współpracy mówi wkładka butów, na której umieszczono logo obu marek.

 

Na pięcie zadanie dla spostrzegawczych – potrójny szew charakterystyczny dla marki Red Wing. Do tego producenta w obuwiu NB 997 znajdziemy jeszcze jedno nawiązanie. Czerwona wstawka między piętą a podeszwą oraz czerwona spodnia część podeszwy.

Buty te są bardzo eleganckie. Utrzymane w stonowanych, doskonale współgrających ze sobą barwach (beżowa cholewka, kremowa podeszwa, subtelnie wplecione czerwone elementy) mogą być fantastyczną ozdobą kolekcji sneakersów.

 

Model New Balance 997 Made in USA powstały we współpracy z Red Wing to zdecydowanie jedna z najciekawszych kooperacji ostatnich lat w streetwearowym świecie.

 

Buty zachwycają stylistyką i łagodnymi barwami. Dzięki temu, doskonale nadają się do miejskich stylizacji, choć dobrze wiemy, że część kolekcjonerów po prostu postawi je sobie na półce.

Model New Balance 977 Made in USA x Red Wings to bardzo łakomy kąsek. Nic dziwnego, że do sprzedaży trafił w limitowanej wersji i z reglamentacją – jedna osoba, jedna para obuwia.

 

Teraz tego obuwniczego jednorożca trzeba szukać poza sieciami sprzedaży, jeśli w ogóle ktoś zdecyduje się go sprzedać. Nam podoba się przede wszystkim ze względu na wysoką jakość i dbałość o szczegóły.

Tekst: Ania Dąbrowska