Wygoda

To, że nasze stopy najlepiej czują się, kiedy na całej swej długości usytuowane są poziomo, wiemy nie od dziś. Co jednak, jeśli nie wyobrażamy sobie życia bez obcasów? Może czasem warto poświęcić się, by wzmocnić poczucie kobiecości i szyku? Poniżej kilka wskazówek jak czuć się komfortowo, kiedy już zdecydujemy się na kilkucentymetrową podeszwę.

  • Prawidłowe ustawienie obcasa – koniecznie zwróć na to uwagę. Czasami po przejrzeniu się w lustrze stwierdzasz, że to Twój wymarzony model – ale zaczekaj, bo wiele butów produkowanych masowo posiada wady. Np. wygodniejsze od 5-centymetrowych mogą okazać się 10-centymetrowe szpilki.
  • Wygodne platformy – nie prezentują się jak szpilki, są często cięższe, ale nadrabiają wygodą. W nich pozwalasz swojej stopie na odrobinę swobody.
  • Szpilka nie taka zła – nie musi oznaczać mniejszej stabilności, jednak dobrze wyważona, stabilna szpilka ma swoją cenę.
  • Zadbaj o wysokość – nasza noga prezentuje się lepiej, gdy mięśnie łydki są rozluźnione, za co odpowiedzialne jest ścięgno Achillesa (przy podniesionej stopnie ścięgno jest słabiej napięte).

Tekst: Paula Wojtkowiak
Zdjęcia:  trendstyler.pl, bibelotkowagablotka.blogspot.com, webkupiec.pl, groszki.pl, pinger.pl, ofeminin.pl