Najlepsza playlista do ćwiczeń i biegania – czego słuchać w czasie treningu, żeby nie stracić zapału i motywacji

Siłownia to dla wielu z nas codzienność. Ale treningi, częste i intensywne, mogą prowadzić do rutyny i znudzenia. Dlatego warto czas wśród maszyn i hantli spędzać wsłuchując się w energetyczne rytmy lub takie, które dodadzą energii.

Nie każdemu muzyka grana z głośników na siłowni musi pasować. Podobnie jest z utworami puszczanymi w czasie spinningu. Jeśli chodzi o bieganie, to w mieście można włożyć słuchawki i po prostu odciąć się od ulicznego zgiełku, zamiast dopuszczać do swoich uszu dźwięki klaksonów i ogólny hałas. Każdy ma swoje indywidualne upodobania i potrzeby; niektórzy z radością oddają się południowo amerykańskim rytmom, inni natomiast lubią słuchać klasycznego rocka podczas wysiłku fizycznego. A może miks wszystkiego – trochę rapu, trochę mocnych dźwięków, trochę tego, co aktualnie leci w radiu. Stworzyliśmy naszą własną playlistę do ćwiczeń. Same hity.

1. Nightcall – Kavinsky
To popularny hit z równie hitowego filmu “Drive” – ciekawy, nieoczywisty i niepokojący. Każe natychmiast biec przed siebie. Wyrazisty i mocno przetworzony beat sprawdzi się i na betonie, i w terenie, więc buty włóż i pędź przed siebie.

2. Changed The Way You Kiss Me – Example
Szybkie i fajne, a do tego wyraźny wokal. Świetna motywacja na początek każdego treningu.

3. Eye of the Tiger – Survivor
Żelazna klasyka bije na głowę młodszych kolegów. W nieco odświeżonej i podkręconej wersji doskonale sprawdzi się w czasie ostrej jazdy pod górę na rowerze stacjonarnym.

4. Lose Yourself – Eminem
Wciągające od pierwszego dźwięku, choć początkowa łagodność w ogole nie zapowiada tego, co będzie dalej. To jedna z ulubionych piosenek na listach treningowych na świecie. Dlaczego? Sami posłuchajcie!

5. I Want It All – Queen
Tytuł mówi sam za siebie. Ćwicząć chcemy wszystkiego – efektu, endorfin, które opanowują całe ciało po treningu, pozytywnego zmęczenia. Weźmy to sobie, a ten kawałek na pewno doda motywacji.


6. Havana – Camila Cabello

Ten kawałek można określić mianem “bardzo fajny”. Melodyjny, zaskakujący, krystaliczny. Dobry na ostatni etap treningu, kiedy trzeba nieco obniżyć tempo.

7. New Rules – Dua Lipa
Ta piosenka spodoba się tym, którzy lubią dobry tekst połączony z skoczną melodią i głębokim czystym głosem. Dobre do indywidualnego treningu w domu – nie pozwoli za wcześnie skończyć wyzwania.

8. Shape of You – Ed Sheraan
Nie ma porządnej playlisty bez tej brytyjskiej gwiazdy. Ed Sheeran w tym kawałku proponuje regularny rytm i przerwy na chwilę oddechu. Ładne, poprawne, wpada w ucho, zaś tekst, który pada w piosence “I am in love with your body”, można odnieść dosłownie do siebie.

9. Fear of the Dark – Iron Maiden
To kawałek idealny aby pójść w tango ze sztangą. Po prostu.

https://www.youtube.com/watch?v=qEja72NSg5Q

10. We Are The Champions – Queen
Doskonałe na sam koniec lub na chwile po treningu. Okazja do tego, by samemu sobie podziękować za wytrwałość i zmotywować się do kolejnego wysiłku.

A jakie są Wasze ulubione hity prosto z siłowni?

tekst: Ania Dąbrowska