50 lat kalendarza Pirelli

Z okazji pięćdziesięciolecia swojego kultowego kalendarza, przy współudziale najlepszych fotografów i ikon światowego modelingu, Pirelli wydaje kalendarz, inny niż dotychczasowe. Ma on pokazać piękne kobiety, które nie muszą się rozbierać, aby przyciągnąć uwagę.
Sugestywne pozy – charakterystyczne dla estetyki Pirelli – ustępują w tym roku miejsca zmysłowości. Niepotrzebna więc tropikalna sceneria ani wszechobecna nagość: w obiektywie Petera Lindbergha i Patricka Demarchelier, Alek Wek, Miranda Kerr, Alessandra Ambrosio, Helena Christensen, Isabeli Fontana i Karolina Kurkova, prezentują naturalne, ponadczasowe piękno.


Zamierzony cel Lindbergh i Demarchelier postanowili osiągnąć pokazując raczej osobowości, niż idealne ciała modelek. Znani z tego, że potrafią uchwycić magię chwili, dwaj mistrzowie fotografii zrobili zdjęcia przepełnione beztroską, zmysłowością, radością życia i urzekające prostotą.
Nawiązując do znanych kadrów z magazynu Vogue z lat 90tych, bazując na talencie osobistego fotografa Diany i wyczuciu realizatora dokumentu ” Models: The Film ”  (pokazującego dzień powszedni 5 top modelek lat dziewięćdziesiątych), prezentowane zdjęcia zapowiadają, że kalendarz Pirelli 2014, stanie się najbardziej kultowym z kultowych.
Pozostaje cierpliwie czekać, aby przekonać się, czy wrażenie prostoty i radości potwierdzi się na kartkach 50tej edycji kalendarza. Odpowiedź poznamy już w listopadzie…

Uwaga : Prezentowane zdjęcia nie będą opublikowane w Kalendarzu Pirelli 2014, który ukaże się w listopadzie.

Tekst: sia
Zdjęcia: www.vogue.co.uk