Kat von D – długo wyczekiwana kosmetyczna nowość zza oceanu jesienią debiutuje w Polsce

Kat von D to urodzona w Meksyku artystka tatuażu (gwiazd programu Miami Ink), która na stałe mieszka w Los Angeles. Znana jest z ciekawego stylu, doskonałej kreski oraz z działań na rzecz ochrony praw zwierząt. Miłosniczka kotów (w domu ma trzy bezwłose mruczydła) oraz czarnego koloru (jej ogród pełen jest kwiatów o czarnych płatkach) jest także autorką kolekcji doskonałych kosmetyków i akcesoriów do makijażu.
Kosmetyki tworzone przez Kat von D od dłuższego czasu goszczą na polskich blogach urodowych, ale do niedawna jedyną opcją kupienia ich było poproszenie kogoś z zagranicy o pomoc lub wyjazd, chociażby do Francji czy Hiszpanii. Kolekcje amerykańskiej artystki z entuzjazmem powitano w polskich sklepach sieci Sephora z końcem września.
Kat von D, która tworzy swoje autorskie kolekcja do make-up’u od 2008 roku, w czerwcu odwiedziła Polskę, aby wypromować swoją linię produktów. Podczas spotkania w Warszawie, na które zawitały blogerki, vlogerki i dziennikarki, nie można było wnieść niczego, co zawierało produkty odzwierzęce – skórzane buty czy torebki tego dnia musiały pozostać w przepastnych garderobach uczestniczek wydarzenia.


Co znajdziemy w makijażowych kolekcjach? Topowymi produktami od Kat von D jest Tatoo Liner, czyli tusz do kresek w pędzelku oraz płynna matowa seria pomadek Everlasting Liquid Lipstick. Kat znana jest ze swojego unikalnego stylu, który czerpie ze sztuki, historii i dawnych kostiumów. Artystka zachwyca delikatnie gotyckimi stylizacjami, zaś proponowane przez nią palety cieni, pomadki i podkłady pomogą w stworzeniu własnego niepowtarzalnego looku. Opakowania kosmetyków same w sobie stanowią małe dzieła sztuki, zaś jakość produktów to oczko w głowie ich twórczyni, która jako weganka, nie dopuszcza możliwości testowania na zwierzętach.
Kosmetyki od Kat von D cechują się trwałością i świetną pigmentacją, co szczególnie spodoba się kobietom pragnącym osiągnąć ciekawy efekt w codziennym makijażu.

tekst: Ania Dąbrowska
zdjęcia: www.katvondbeauty.com