Nail, nail, nail

Piękne i zadbane paznokcie są powodem, dla którego warto je podkreślać. Wiele dziewczyn wybierając się na bal lub imprezę karnawałową spędza długie godziny na ich dekorowaniu. Sposobów zdobienia paznokci jest niezliczona ilość. Granicę wytycza jedynie pomysłowość i wyobraźnia osób, które pragną mieć oryginalne paznokcie.


Najpopularniejszym sposobem, aby osiągnąć taki efekt jest oczywiście użycie lakieru do paznokci. Praktycznie każda kobieta posiada w torebce swój ulubiony kolor. W ostatnich latach coraz popularniejsze staje się malowanie paznokci na różne kolory, a także dekorowanie za pomocą wymyślnych wzorów i motywów. Manicure wykonany w ten sposób może być stosowany nie tylko na imprezy, ale również z powodzeniem jako manicure na co dzień, do pracy. Tradycyjne lakiery dostępne są także z dodatkami, na przykład w postaci połyskujących drobinek. Hitem ostatnich miesięcy jest lakier, który po nałożeniu imituje efekt 3D.
Wiele salonów kosmetycznych oferuje manicure wykonany za pomocą przyklejanych diamencików oraz cekinów. Praca jest mozolna, jednak uzyskany efekt zapiera dech w piersiach. Być może nie jest to manicure, który spodoba się wszystkim, jednak odważne kobiety powinny zainteresować się takim sposobem malowania paznokci. Światowe gwiazdy muzyki i filmu mogą być świetną inspiracją, gdyż bardzo często pokazują się z tego typu manicure na premierach i konferencjach prasowych. Warto podpatrzeć co jest w tym roku trendy i pokusić się o podobne rozwiązanie u siebie.

tekst: luk
zdjęcia: styl.fm, eng.7not.net