Myślisz o środowisku, pomyśl o butach THINK!

Tym razem będzie i butowo i ekologicznie.
Rodzina Koller zajmowała się produkcją obuwia, głównie męskiego, ponad 200 lat. W 1990 roku Martin Koller wpadł na pomysł odejścia od butów męskich i przeniesienia nacisku na obuwie produkowane w sposób przyjazny dla środowiska. Tak narodził się marka THINK!, która bardzo szybko odniosła sukces na rynku.

THINK! MYŚL!

Filozofią i misją marki jest wytwarzanie pięknych butów z jednoczesnym zrównoważonym wykorzystaniu zasobów naturalnych. Innowacyjny, ciekawy design to znak rozpoznawczy kolekcji, nadający jej niezależny, niepowtarzalny charakter. Zastosowanie w procesie produkcji naturalnych materiałów i anatomiczna konstrukcja sprawiają, że buty są idealnie dopasowane i wygodne. W całym procesie produkcji THINK! buty są absolutnym bohaterem.

Wszystkie buty wykonywane są ręcznie, zgodnie z dawnymi tradycjami. A co to ma wspólnego z ekologią ? Zacznijmy od podeszwy. Oprócz skóry i nadającego się do recyklingu PU w podeszwach THINK! Stosowany jest również naturalny lateks, odnawialny surowiec pozyskiwany z drzewa hevea. Naturalny lateks charakteryzuje się doskonałą izolacją oraz wysoką odpornością na ścieranie i jest odporny na poślizg. Czas na wkładki – wykonane są w 99% z czystego korka, dostosowują się do kształtu stopy w naturalny i zdrowy sposób.
No i wreszcie cholewka. Wszędzie tam, gdzie stopa styka się z butem, używana jest tylko skóra garbowana roślinnie. Naturalne taniny otrzymywane są z wyciągów z kory ziemnej z drzew sadzonych na plantacji. Chociaż skóra garbowana roślinnie jest bardziej kosztowna w produkcji i trudniejsza w obróbce, jej zalety mówią same za siebie: jest porowata, pozwala zatem stopom oddychać, jest hipoalergiczna, pochłania wilgoć, nie ma toksyn (brak ryzyka alergii na metale ciężkie!). Skóry kupowane są głównie z certyfikowanych garbarni w Europie Środkowej. Specjalne sole i nienaganne chłodzenie wystarczą, aby zapewnić bezpieczny transport. Tam, gdzie to możliwe, używane są skóry garbowanej roślinnie, bez użycia aluminium, chromu, rtęci czy innych trujących substancji. Również barwniki są wolne od metali ciężkich i rakotwórczych. Opakowania robione są z powtórnie przetworzonego papieru i kartonu.
Według THINK! (i pewnie nie tylko według nich) but to sposób na pokazanie swojej indywidualności. Właśnie dlatego ręcznie wykonane buty THINK! przyciągają wzrok, są nie tylko ładnym dodatkiem, lecz codziennym czasem całodziennym towarzyszem. Dlatego THINK! kładzie szczególny nacisk na naturalne dopasowanie, wygodne obcasy i najwyższy komfort noszenia. Anatomicznie ukształtowane wkładki i idealnie dopasowany but sprawiają, że ból stóp to już przeszłość.

tekst: redakcja