Ulubione
Twój koszyk
menu
Wybierz rodzaj Rodzaj
Marka
Rozmiar
Jeśli chcesz wybrać rozmiar w skali EUR/ UK/ US, wybierz najpierw markę.
Kalkulator rozmiarów
Sezon
Cena
Kolor
Wyczyść filtry

Ostatnio oglądane
    ładowanie

Buty do biegania

Promocje

Zakup obuwia sportowego – dobry pretekst, żeby zacząć… biegać!
Bieganie jest sportem, który może uprawiać każdy i niemal wszędzie. To jego największa zaleta, biegać może naprawdę każdy. Nie potrzebujemy do tego boiska, hali sportowej czy sali gimnastycznej, wystarczy jedynie ścieżka w parku lub w lesie, droga rowerowa lub po prostu chodnik, którym chodzimy codziennie do pracy bądź szkoły. „Nie mam, gdzie biegać, w mojej okolicy nie ma warunków, nie jest to najlepsze miejsce do biegania…” - nie ma wymówek, każde miejsce jest dobre, wszędzie można biegać i nie ma złych warunków, są ewentualnie niewłaściwie wybrane buty dobiegania. Tak naprawdę to tylko ich potrzebujesz, będą jedyną inwestycją, ale warto!


Buty do biegania, a typ stopy

„Te mi się podobają, biorę!” - oczywiście tak też można wybrać obuwie biegowe, jednak nie jest to najlepszy kierunek, w którym powinniśmy zmierzać. Design i wzornictwo oczywiście są ważne, ale przy bieganiu, jak też w każdym innym sporcie, najważniejsze jest bezpieczeństwo, komfort oraz wygoda.
Buty do biegania dopasowujemy pod kątem typu stopy. Dowiedz się, jaki jest Twój typ stopy i które buty będą dla Ciebie najlepsze.
  • Stopa pronująca: pronator to osoba, która ciężar swoje ciała przenosi z zewnętrznej części stopy na wewnętrzną, czyli po prostu kieruje ją do środka. Taki ruch jest naturalną reakcją amortyzującą, jednak może doprowadzić również do poważnych kontuzji. Buty do biegania dla pronatorów wyróżniają się obecnością specjalnych wstawek z twardego materiału, które stabilizują stopę, obecne są one po wewnętrznej stronie obuwia sportowego.
  • Stopa supinująca: to stopa sztywna, czyli taka, która po uderzeniu o ziemię, nie nawraca się odpowiednio do wewnątrz. To przekłada się na słabą amortyzację. Biegacz ciężar ciała przenosi na zewnętrzną krawędź stopy. Buty do biegania powinny przede wszystkim zapewnić dostateczną amortyzację.
  • Stopa neutralna: tak jak supinatorzy, biegacze ze stopami neutralnymi lądują na zewnętrznej krawędzi stopy, z tą tylko różnicą, że ciężar ciała u nich rozkłada się równomiernie na całą powierzchnię stopy.
Buty do biegania, a rodzaj nawierzchni
Istotne jest to, w czym biegasz, ale również na czym. Buty do biegania powinno się wybierać także z uwzględnieniem rodzaju nawierzchni. Biegając po asfalcie, konieczna jest dobra amortyzacja, na miękkich nawierzchniach sprawdzą się buty trailowe, potocznie zwane terenówkami. Jeżeli biegasz w różnych warunkach, na począteu wybierz uniwersalne buty do biegania. Gwarantujemy, że kiedy uzależnisz się od sportu, w Twojej szafie będzie kila par obuwia sportowego, każde przeznaczone do innego rodzaju nawierzchni

Buty do biegania – jak wielu Polaków z nich korzysta?

Według statystyk, które wynikają z badania przeprowadzonego przez Runner's World, najczęściej zaczynamy biegać w wieku lat 18-24. Ponadto, naszym ulubionym dystansem jest 10 km, najbardziej lubimy biegać wiosną, tak przynajmniej deklaruje 61,8% Polaków. Z kolei z badań PZLA i IBRIS dowiadujemy się, iż w Polsce biega blisko 22% ludzi, to aż dwa razy więcej, niż w latach poprzednich. Nie zastanawiaj się dłużej, czas ucieka! Wybierz swoje idealne buty do biegania i wskakuj na ścieżkę!

Sortuj po:
Widok:
w wierszu 3
na stronie 60
z 1952 Produktów
z 33
Adidas Vanaka 2 TR W
Było:
146,28 zł
Jest:
126,28 zł
Sprawdź Zobacz inne promocje
1 z 33