Dziewczyna z tatuażem

Marzysz o niewielkim tatuażu, ale nie wiesz, jaki wzór wybrać? Hot trendem w 2016 roku jest tatuaż liniowy, który przypadnie do gustu miłośnikom stylowego minimalizmu. Czym jest i jak wygląda, przekonaj się sama.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Jedna linia                                                                                                                                                                                       

Tatuaż liniowy, inaczej single line tattoo, wykonywany jest  jedną, ciągłą, czarną linią. Wolne przestrzenie nie są wypełniane kolorem (co najwyżej odrobinę cieniowane). Główna zasada rządząca tatuażem liniowym mówi, aby wzór przypominał szkic wykonany ołówkiem. Rysunek ma przedstawiać tylko zarys przedmiotu, nie należy eksponować jego szczegółów. Wszystko w myśl zasady minimalizmu i surowości. Tatuaże liniowe wyglądają na proste i nieskomplikowane, lecz właśnie tymi cechami urzekają. Dotychczas najpiękniejsze „dzieła” w tej stylistyce tworzy Mo Ganji, berliński artysta, który specjalizuje się w tworzeniu tatuaży liniowych.

 

Bez tytułu

 

Tatuaż w modelingu

 

Jeszcze kilka lat wstecz modelki nie mogły ozdabiać swoich ciał tatuażami. Dziś powoli staje się to normą. Chociaż naczelny projektant domu mody Chanel, Karl Lagerfeld, nie znosi tatuaży, to dla ich miłośników wprowadził alternatywę – zmywalne kalkomanie imitujące np. biżuterię. Prywatny stosunek projektanta do tatuaży nie przekłada się jednak na jego współpracę z modelkami – z chęcią zatrudnia panie, których ciała pokrywają kolorowe szkice np. jedną z jego ulubionych modelek jest Erin Wasson.

 

Kilka uczestniczek konkursu NAGA PRAWDA O KObieCIE W BUTACH również swoje ciała ozdobiło tatuażami. Dla każdej z dziewczyn szkice były związane z jakimś ważnym wydarzeniem lub miały podkreślać ich indywidualizm. Zgodnie przyznają, że tatuaż to świetna rzecz, ale musi być dokładnie przemyślany. Swoim tatuażem pochwalił się również Michał „Misiek” Koterski, który towarzyszył dziewczynom w trakcie konkursu.


Backstage (152)<a href=”http://www.bloglovin.com/blog/14894201/?claim=z3gxcx56ync”>Follow my blog with Bloglovin</a>