Słaba płeć? To już mit!

Pewnie każdy z nas choć raz w życiu znalazł się w sytuacji, kiedy nie czuł się bezpiecznie… Z całą pewnością takie momenty i odczucia nie muszą mieć jednak miejsca! Przy odrobinie wiedzy, determinacji i zdecydowania oraz w oparciu o kilka przystępnych technik można wyjść cało z każdej opresji.

 

Pomocne okazują się coraz popularniejsze kursy samoobrony, które są organizowane zarówno w dużych jak i małych miastach, przy klubach sportowych lub np. bezpłatnie przez policję. Podczas takich zajęć kobiety otrzymują podstawową wiedzę o tym, jakie techniki są najczęściej używane przez napastników oraz jak się bronić w zależności od tego, gdzie i w jakiej pozycji się znajdują a także jakimi przedmiotami (potencjalną bronią) dysponują w danych okolicznościach.

 

Takie zajęcia zorganizowano również podczas sesji finałowej ogólnopolskiego konkursu NAGA PRAWDA O KObieCIE W BUTACH. Piękne uczestniczki miały szansę nauczyć się kilku chwytów i zachowań od pięciokrotnego Mistrza Polski MMA – Pawła Jóźwiaka. Dziewczyny zrozumiały, że w samoobronie najważniejsza nie jest siła, ale podjęcie walki. Żaden napastnik nie spodziewa się, że dwukrotnie mniejsza od niego dziewczyna zacznie odpowiadać na atak. Finalistki trenowały nie tylko z Mistrzem Polski, ale także z gwiazdą samego konkursu – Miśkiem Koterskim. Raczej nie był z tego faktu zadowolony, ponieważ w większości przypadków jego porażka była błyskawiczna. Mimo atmosfery zabawy, dziewczyny nabrały pewności siebie, co było jednym z celów organizatora akcji – sklepów internetowych z obuwiem oraz odzieżą 1but.pl i takemore.net.

Kobieta zatem, nie musi być bezbronna i śmiało może dążyć do obalenia stereotypu „słabszej płci”. Walczyły już o to (dosłownie i w przenośni) kobiety w 1947 r., co bardzo ciekawie obrazuje film. Wyłączając modę i ówczesny strój sportowy, technika pozostaje wciąż aktualna.