Hip-hop bez granic – outfit

Strój ma bardzo duży wpływ na prezentowane przez nas ruchy. Większość uważa, że to mało istotne zagadnienie – wystarczą stare dresy i obwisły podkoszulek, a całość ma sprawiać wrażenie niechlujstwa. Jednak, wbrew pozorom, tancerze – gwiazdy hip-hopu – przykładają dużo starań, by uzyskać takie właśnie wrażenie luzu, klimatu.


Buty

Buty, to najważniejsza część stroju. Obowiązuje tu zasada, zgodnie z którą im starsze buty, tym lepsze. Najmniej pożądaną cechą jest piszczenie butów na parkiecie, co wpływa na zakłócenia rytmu tancerza.  Warto zainwestować w przeznaczone specjalnie do tańca obuwie takie jak: Reebok
FS HI INT GILDED (zobacz)
Nike Mary Jane 3 (zobacz), z których te drugie cieszą się w tym sezonie dużą popularnością wśród zawodowych tancerzy, bo ich zdaniem nie odbiegają w wygodzie od standardowych baletek, a są przy tym dużo bardziej wytrzymałe.

Top
Górna cześć stroju składa się z topu, który u dziewczyn to przeważnie tzw. tank-top, a u chłopaków T-shirt. Bluzki nie są gładkie i zazwyczaj posiadają loga takich firm jak Nike czy Adidas.
Wśród spodni największą popularnością cieszą się baggy (z niskim krokiem), luźne jeansy, bądź spodnie od dresu (ze względu na swoją elastyczność i komfort). Również tutaj nie może zabraknąć oznaczenia marki.

Akcesoria
Wśród akcesoriów największym powodzeniem cieszy się  łańcuch tzw. „bling” (czasami przesadnych rozmiarów), który wymaga zdjęcia na czas tańca. Innym dodatkiem są wszelkiego rodzaju świecidełka pokrywające ubrania, czy przykuwające uwagę ozdoby do włosów. Nieodłącznym elementem pozostają jak zwykle za duże bluzy z kapturem.

Tekst: Paula Wojtkowiak
Zdjęcia: zigoti.com, pl.123rf.com, dipity.com