Technologie stosowane w butach Under Armour

Under Armour jest amerykańskim przedsiębiorstwem, które na rynku pojawiło się w 1996 roku. Co ciekawe marka w tym samym roku wypuściła swój pierwszy prototyp koszulki technicznej dla sportowców. Nazwano ją „The Shorty” i jej zadaniem było odprowadzanie potu. Marka tworzy odzież sportową wykorzystując najlepsze tkaniny. Wszystko to w celu zwiększenia wydajności oraz jakości produktów.

Buty Under Armour

Jednak Under Armour jest znane nie tylko z odzieży sportowej. Marka przez wszystkie lata swojego istnienia prężnie rozwijała też dział projektowania i produkcji obuwia sportowego. Pierwszym rodzajem obuwia tej marki były buty Under Armour do piłki nożnej. 

 

Później firma zadecydowała o produkcji butów UA dla biegaczy. Założeniem było stworzenie butów inteligentnych, umożliwiających maksymalne wykorzystanie możliwości obuwia. I tak w 2009 roku amerykańskie przedsiębiorstwo postawiło pierwsze kroki w produkcji butów do biegania. Buty Under Armour były od początku rozpoznawalne na rynku jako obuwie wyczynowe.

 

Marka na bieżąco zbierała opinie sportowców oraz obserwowała jakie czynniki mają wpływ na wyniki biegu. Buty Under Armour miały zapewnić lekkość oraz znacznie poprawić wyniki biegaczy.

Jakie technologie stosuje Under Armour?

Marka może pochwalić się naprawdę długą listą technologii, jakie wykorzystuje w produkcji butów. Najbardziej znane to:

 

– Micro G, czyli specjalna, lżejsza i bardziej wydajna niż tradycyjne pianka, którą umieszcza się w bucie między cholewką a podeszwą. Technologia ta absorbuje moc wstrząsów podczas biegu jednocześnie oddając z wielka mocą energię. To udogodnienie wpływa na komfort w trakcie biegu, ale także zmniejsza ryzyko kontuzji oraz urazów, gdyż chroni stawy i kości. Technologia polecana biegaczom, którzy potrzebują równowagi między elastycznością a amortyzacją.

 

– AllSeasonGear to kolejna rewolucyjna technologia jaką posiadają odzież i buty Under Armour. Technologia ta polega na dopasowaniu się obuwia do panujących na zewnątrz warunków. Under Armour AllseasonGear to wydajna tkanina zaprojektowana, aby zapewnić sportowcom wygodę i najwyższą wydajność na świeżym powietrzu. Under Armour AllseasonGear działa dzięki innowacyjnej konstrukcji rzeczonej tkaniny. Zmienia ona swoją gęstość i strukturę wraz ze zmianą temperatury. Under Armour AllseasonGear zapewnia wysoki poziom oddychalności

 

– Armourvent jest to rozwiązanie stosowane zarówno w odzieży, ale także w obuwiu UA. Technologia zapewnia prawdziwą oddychalność, dzięki lekkiej, rozciągliwej, wytrzymałej i szybkoschnącej tkaninie. Zapewnia suchość skóry nawet podczas intensywnych treningów.

 

-HOVR, czyli Zero grawitacji, to zaawansowana pianka stosowana w podeszwie środkowej. Pomysł tutaj był prosty — producent postanowił odzyskiwać i wykorzystywać energię wkładaną w bieganie. Powstały idealne buty, które można zabrać ze sobą wszędzie. Mają czyste linie, są lekkie i super wygodne.Producent deklaruje odzyskanie energii na poziomie aż 60%.

Jeszcze o butach z technologią HOVR

To nie wszystkie fantastyczne technologie, w które zostały wyposażone buty Under Armour. Model butów UA Hovr Machina posiada w możliwość śledzenia parametrów biegu dzięki cyfrowemu połączeniu z aplikacją.

 

W butach zaraz pod podeszwą umieszczony jest chip umożliwiający połączenie z aplikacją. Dzięki temu możemy śledzić statystyki oraz parametry naszego biegu. Daje to szanse na poprawienie jakości i, co za tym idzie, wyników.

 

Dane, jakie zbiera nadajnik to przebyte kilometry, czas i prędkość biegu, średnia długość kroku, kadencja, kąt zderzenia stopy z ziemią oraz inne interesujące fakty dotyczące naszego treningu.

Dodatkowo lewy but jest wyposażony w czujnik Bluetooth, co z kolei daje możliwość łączenia się z inną aplikacją przygotowaną przez UA, czyli MapMyRun. Po połączeniu telefonu z chipem umieszczonym w bucie otrzymujemy wskazówki dotyczące naszego biegu.

 

Przykładowo, gdy podczas treningu zwolnimy tempo z powodu zmęczenia automatyczny asystent poinformuje nas o tym i da odpowiednie wskazówki. Gdy zmniejszy się długość stawianego przez nas kroku, to głos z aplikacji może zasugerować co zrobić, aby tak się nie działo. Jest to opcja przydatna osobom, które bieganie traktują poważnie, choć taka funkcja może spodobać się też  biegaczom amatorom.

 

Atutem tej aplikacji jest też fakt, że automatycznie zbiera dane. Oznacza to, że dane zapisywane są w czasie rzeczywistym i nie jest konieczne stałe połączenie ze smartfonem. Możemy biegać bez telefonu, a dane dotyczące biegu i przydatne wskazówki poznać później.

 

 

Buty Under Armour to gwarancja udanego treningu i sto procent zadowolenia.

 

Tekst: redakcja