3 sposoby na perfekcyjne włosy

Two girls kid aroundKtóż z nas nie chce wyglądać perfekcyjnie? Każdego dnia przeszukujemy internet w poszukiwaniu modowych i urodowych porad. Portale oraz blogi związane ze stylem i odzieżą potrafią nas szybko zainspirować – czasem wystarczy kilka klików i „outfitowa” metamorfoza gotowa. O ile więc ta sprawa jest mniej kłopotliwa, to dbanie o urodę, w tym np. o włosy, jest kwestią wymagającą większej ilości czasu i… konsekwencji.

Często zapełniamy łazienkowe półki coraz to nowszymi specyfikami mającymi poprawić kondycję i wygląd naszej czupryny, a rzadko jesteśmy zadowoleni z rezultatów, jakie przynoszą. Jak zatem uzyskać maksymalnie zadowalające efekty? Oto proste triki, które sprawią, że włosy staną się najpiękniejszą ozdobą.

 

Zdiagnozuj problem

 

Fotolia_72623851_Subscription_Monthly_MWybór linii pielęgnacyjnej dla naszych włosów to nie lada wyzwanie, a ogrom produktów „na wszystko” wcale tego nie ułatwia. Oprócz tego, że kosmetyki powinny zawierać składniki dobrane do rodzaju włosów (np. włosy ze skłonnością do wypadania potrzebują innej pielęgnacji niż włosy przetłuszczające się), istotne jest też, żeby nie zawierały niepożądanych komponentów, np. tzw. SLS-ów (oznaczonych na opakowaniach jako Sodium Lauryl Sulfate). Są to tanie i syntetyczne detergenty, będące jednymi z najbardziej szkodliwych substancji wykorzystywanych w branży kosmetycznej. Powodują przesuszenie włosów i podrażniają skórę. Paradoksalnie zawiera je większość popularnych środków do pielęgnacji – czytajcie więc etykiety! Osoby szczególnie wrażliwe powinny szukać szamponów i odżywek o łagodnym działaniu, a chcąc mieć pewność, że na pewno będą one pozbawione wspomnianych związków chemicznych, na zakupy powinny wybrać się… do działu z produktami dziecięcymi.

 

Odżywiaj, odżywiaj, odżywiaj

 

Oprócz stosowania dopasowanej odżywki po każdorazowym myciu włosów, raz lub dwa razy w tygodniu warto zaaplikować włosom „coś ekstra”. Zauważalny efekt daje połączenie olejku migdałowego, rycynowego, kokosowego i lawendowego oraz oliwy z oliwek. Taka bomba odżywcza nałożona na kosmyki godzinę przed myciem, widocznie poprawi ich kondycję oraz nada im pięknego blasku. Działanie będzie wzmocnione jeśli przy zabiegach pielęgnacyjnych zastosuje się specjalny czepek, który dzięki zatrzymywaniu ciepła, przyśpieszy wchłanianie się zawartych w olejkach składników odżywczych.

 

Ogranicz stylizację na gorąco

 

Stosowanie nawet najlepszych środków do pielęgnacji nie przyniesie jednak oczekiwanych efektów, jeśli codziennie narażamy włosy na działanie ekstremalnie wysokiej temperatury. Suszarka powinna być używana tylko w razie pilnej potrzeby, np. gdy musimy szybko wyjść z domu. Na co dzień pozwólmy wysychać włosom naturalnie. Nawet mycie ich na krótko przed snem i związywanie w kok nie zaszkodzi im tak bardzo, jak ciągłe suszenie. Jeśli natomiast używamy prostownicy lub innego urządzenia do stylizacji na gorąco, dobrze jest ograniczyć ten rodzaj zabiegu do minimum. Jednocześnie bardzo ważne jest w tym przypadku używanie termoochronnych odżywek, występujących już w praktycznie każdym sklepie kosmetycznym.

Kroki są tylko trzy, a efekty… najlepiej przekonać się na własnych włosach – trzymamy kciuki!