Airb’n’b – nowa forma noclegu w podróży

Zamiast hotelowego łóżka nocleg w prywatnym mieszkaniu? Brzmi świetnie i daje nieograniczoną swobodę. O co chodzi? O Airb’n’b, czyli serwis internetowy, w którym można zarezerwować sobie nocleg w dowolnym mieście w wybranym mieszkaniu. Ogromnym plusem jest to, że można wybrać sobie wnętrze odpowiadające indywidualnym potrzebom estetycznym, a także skorzystać z najbardziej dogodnej lokalizacji.


Aby móc w pełni korzystać z serwisu Airb’n’b trzeba mieć zaufanie do drugiej strony i konkretnie się z nią umówić np. na przekazanie kluczy do lokalu. Dla wielu osób zamieszkanie w cudzym lokum jest rzeczą nie do zaakceptowania. Ale spokojnie, takie mieszkanie przeważnie jest przeznaczone wyłącznie dla gości z całego świata. To nie jest studencka stancja ani pokój w akademiku. Serwis z pewnością przynosi ulgę tym, którzy stresują się brakiem miejsc w hotelach w szczycie sezonu w najbardziej popularnych miastach świata. Oferta Airb’n’b jest korzystna dla każdego, tańsza od hoteli i bardziej elastyczna. Ale i tu czasem zdarzają się wpadki, niedomówienia, albo nawet nieporozumienia. Nad tym czuwa serwis, który wszystkie takie sprawy rozwiązuje i dba o bezpieczeństwo każdego użytkownika portalu.
Jakie są zalety Airb’n’b? To lokum skrojone na miarę osobistych potrzeb, w którym można się bezstresowo  zrelaksować. Wielu podróżników lubi mieć wolność i samodzielnie decydować o tym, co zje lub o jakiej porze wróci na nocleg. Ponieważ mieszkania z serwisu Airb’n’b są przeważnie w pełni wyposażone, można sobie samemu ugotować obiad (a to już spora oszczędność na wydatkach związanych z restauracjami, zwłaszcza w tych krajach, gdzie ogólnie jest drogo) a wieczorem, po dniu pełnym wrażeń, zrelaksować się przy filmie lub podczas kąpieli w wannie. Bo założeniem Airb’n’b jest to, że ma być jak w domu – czysto, miło, przyjaźnie i spokojnie.
Rozpoczynając przygodę z serwisem, każdy nowy użytkownik otrzymuje bonus na pierwszy wyjazd. W praktyce jest to tak naprawdę jedna noc gratis. Teraz trzeba jeszcze przeszukać Internet pod kątem najlepszych połączeń lotniczych, opcji tańszego wyżywienia, zniżek na bilety do muzeów lub na transport miejski i w drogę!

Tekst: Ania Dąbrowska