Wspólny obuwniczy projekt marki Vans i projektanta Marca Jacobsa

Kultowe tenisówki marki Vans zyskały nowy inspirujący wygląd dzięki współpracy brandu ze znanym i cenionym projektantem. Błysk, kolor, cekiny, szpilki – w tej przedziwnej kolekcji łączą się różne wpływy i szalone pomysły.


Marc Jacobs przez prawie dwadzieścia lat był jednym z dyrektorów kreatywnych marki Louis Vuitton. Spod jego ręki wyszło wiele ciekawych torebek i akcesoriów. Poza tym wypromował własne linie ubrań pod szyldami Marc Jacobs i Marc by Marc Jacobs. Znany jest także z własnej linii ekskluzywnych zegarków i perfum. Projektant nie podąża za nowymi trendami, raczej szuka własnych ścieżek i dzięki temu jego projekty zawsze zaskakują swoją wyjątkowością.
Natomiast marka Vans to streetwearowy brand z USA, który wylansował trampki typu slip on. Noszą je ludzie na całym świecie, zaś całkiem niedawno do krótkiej sprzedaży trafiła limitowana edycja stworzona właśnie z Jacobsem. I jak na tego projektanta przystało, obuwie w jego wersji jest absolutnie niesztampowe. W jego tworzeniu brali udział również inni artyści, tacy jak m.in. Jin Soon Choi czy Julie Verhoeven.
Tenisówki wyglądają naprawdę ciekawie. W kolekcji znajduje się model, którego cholewka nabita została szpilkami z kolorowymi główkami. Inna para wygląda jak obraz Jacksona Pollocka przeniesiony na płócienne buty. Niedokończone hafty, podeszwa niedbale oklejona włóczką, cekiny układające się we wzory szminek, czy komiksowe obrazki albo buty oklejone liśćmi lub suchymi kwiatami. Trzeba przyznać, projektant zaszalał. Pozostaje pytanie, czy w takim obuwiu da się chodzić. Z pewnością wybrane modele pod względem wygody w niczym nie ustępują klasycznym wsuwanym tenisówkom z Vans. Trochę gorzej z tymi modelami, z których wyrastają papierowe kwiaty. Te są już bardziej do podziwiania, niż do noszenia. W każdym razie miło popatrzeć na tak ciekawe i niestandardowe projekty.

Tekst: Ania Dąbrowska