29
menu
Wybierz rodzaj Rodzaj
Kategoria
Marka
Sezon
Cena
Kolor
Wyczyść filtry

Gogle

W ofercie rynkowej jest szeroki wybór gogli narciarskich niezbędnych do uprawiania sportów zimowych. Dzięki goglom można cieszyć się dobrą widocznością na stoku, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Mgła, mocne opady śniegu czy rażące promienie słoneczne nie będą już przeszkodą!

Zakładając gogle nie tylko zyskuje się lepszą widoczność i kontrast, ale również dba o swoje bezpieczeństwo podczas jazdy na stoku. Wystające gałęzie drzew oraz inne przeszkody nie będą zaprzątać myśli, ponieważ gogle ochronią oczy.

Ważne jest, aby dbać również o bezpieczeństwo dzieci od najmłodszych lat. Oferując gogle dla dzieci producenci sprzętu zimowego zadbali, aby każda osoba, niezależnie od wieku, dbała o bezpieczeństwo na stoku i cieszyła się świetną widocznością w każdych warunkach pogodowych.


Jak dokonać właściwego wyboru gogli

Przy wyborze gogli narciarskich nie należy kierować się jedynie ich wyglądem. Gogle powinny posiadać filtr, który ochroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem UVA, UVB, UVC.

Jaki kolor szkieł gogli wybrać

Szybki gogli wykonywane są z plastiku lub poliwęglanu w zależności od modelu. Należy zwrócić uwagę na kolor szybki gogli. Na jazdę po stoku w piękny, słoneczny dzień wybierz gogle z szybką zieloną, czerwoną lun fioletową np. jeden z modeli gogli Dragon lub gogli Salomon.

Na pogodę deszczową lub gdy pada mocny śnieg polecane są gogle z szybką w kolorze żółtym np. z oferty gogli Uvex. Żółte szkła nadają się też na słoneczną pogodę, są zatem najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Filtr S2 oznacza 20-40% przepuszczalności światła.

Gogle posiadające szybkę pomarańczową również są uniwersalnym rozwiązaniem. Będą dobrym wyborem na dni pochmurne, słoneczne i jazdę po zmroku. Mają filtr S1 czyli 40-80% przepuszczalności światłą. Warto sprawdzić tutaj ofertę gogli Atomic.

Do jazdy nocą, przy sztucznym oświetleniu i do jazdy w pochmurne dni dobry będzie model z przezroczystą szybką np. z oferty gogli Goggle. Takie gogle chronią przed śniegiem, deszczem i wiatrem. Filtr oznaczany jest jako S0, czyli 80% przepuszczalności światła.

Szara i czarna szybka chroni oczy przed intensywnym światłem. Filtr4 S4 oznacza przepuszczalność 3-8%.

Coraz częściej producenci oferują gogle z wymiennymi szybkami, co znacznie ułatwia zmianę i dostosowanie się do panujących warunków.

Dzięki różnorodności i bogatej ofercie można bez trudu dobierać dla siebie idealne gogle, podkreślające styl, zapewniające komfort, bezpieczeństwo i radość z jazdy niezależnie od warunków pogodowych i trudności napotkanych na stoku.

Czy rozmiar gogli ma znaczenie?

Dobór rozmiaru oraz kształtu gogli to kolejne ważne kryterium wyboru. Do drobnej twarzy polecamy dobrać ramkę mniejszą, natomiast dla dużej i okrągłej twarzy pasować będzie ramka szeroka. W ofercie są również dostępne modele gogli z ramką średnią, która jest popularną i optymalną opcją. Większość gogli dostępnych na rynku posiada pasek z regulacją, dzięki czemu gogle stabilnie trzymają się we właściwym miejscu.