Ulubione
Twój koszyk
menu
Wybierz rodzaj Rodzaj
Kategoria
Sezon
Cena
Kolor
Wyczyść filtry

Ostatnio oglądane
    ładowanie

Nike - buty sportowe i odzież

Promocje

Nike to marka sama w sobie, którą zna chyba każdy. Firma ta powszechnie uważana jest za jednego z największych producentów obuwia, odzieży sportowej, streetwearowej i różnego typu akcesoriów sportowych. Sama nazwa „NIKE” została zaczerpnięta z mitologii greckiej – bogini, uosobienie zwycięstwa.


Firma została stworzona w 1964 roku przez Bill’a Bowerman’a i Phil’a Knight’a w Washington County. W pierwszych latach swojej działalności Nike nie zajmowała się samą produkcją odzieży, a jedynie dystrybucją obuwia japońskiej firmy Onitsuka Tiger. Buty te były dedykowane dla biegaczy. Z czasem założyciele firmy doszli do wniosku, że ich firma może sama projektować i sprzedawać własne obuwie. W taki właśnie sposób po dwóch latach od powstania marki pojawił się pierwszy sklep w Santa Monica.


Ciekawostką jest, że marka z Washington County była pierwszym na świecie producentem obuwia, która podpisała w 1972 roku kontrakt na wyłączność dotyczący noszenia butów jedynie firmy Nike. Pierwszą osobą, która została w ten sposób twarzą marki był tenisista Ilie Năstase.


Kilkanaście lat później, Nike wiedząc jak świetna jest to metoda na promocję, rozpoczęła poszukiwania nowej twarzy wśród sportowców. Wybór padł na wybitnego sportowca – Michaela Jordana z którym dość szybko rozpoczęto współpracę. Tak powstały słynne do dzisiaj „Air Jordan’y”.

Po prostu to zrób!

Nike skupiała się również nad opracowaniem specjalnych technologii do swojego obuwia. Efektem tej pracy było powstanie serii butów „Air Max”, które wykorzystywały innowacyjne rozwiązania mające poprawiać amortyzację. W tym celu w środkowej warstwie podeszwy zastosowano specjalnie wypełnione powietrzem plastikowe membrany. Jak bardzo dopracowanym pomysłem to było najlepiej świadczy fakt, że technologia ta stosowana jest nawet obecnie.


Nike doskonale zdawało sobie sprawę nad siłą i skutecznością marketingu, dlatego szefostwo marki postanowiło wymyślić chwytające hasło. W ten sposób powstało słynne „Just Do It”. Z założenia miało ono również odnosić się do sportowego ducha – przekonując, że działaniem i silną wiarą można pokonywać kolejne przeszkody.


Marka Nike jest również sponsorem wielu potężnych klubów piłkarskich. Logo firmy można znaleźć między innymi na odzieży takich klubów jak Barcelona, Manchester City, Paris Saint-Germian, czy Inter Milan.


Zachęcamy Państwa do zapoznania się z Naszym asortymentem, w którym znajdą Państwo wiele kolekcji obuwia i odzieży sportowej firmy z długą i ciekawą historią – Nike. Jest to odzież doceniana na całym świecie, zarówno pośród najlepszych sportowców, jak i zwykłych użytkowników.

Sortuj po:
Widok:
w wierszu 3
na stronie 60
z 8171 Produktów
z 137
Nike Air Max 270
Było:
584,00 zł
Jest:
464,00 zł
Sprawdź Zobacz inne promocje
1 z 137