Ulubione
Twój koszyk
menu
Wybierz rodzaj Rodzaj
Rozmiar
Kalkulator rozmiarów
Sezon
Cena
Kolor
Wyczyść filtry

Ostatnio oglądane
    ładowanie

Buty Geox

Marka Geox to doskonały przykład na to, jak z małej, kilkuosobowej firmy można przeistoczyć się w jednego z największych producentów obuwia na świecie. Dzięki unikalnemu pomysłowi i ogromnej pasji założyciela Geox, Mario Moretti Polegato, powstała marka, która na zawsze odmieniła branżę obuwniczą.


Buty Geox Respira z oddychającą podeszwą

A wszystko zaczęło się w USA w 1995 roku, podczas jednej z podróży biznesowych Polegato, kiedy poranny jogging założyciela Geox zakończył się przegrzanymi i bolącymi stopami. Powodem takiego stanu rzeczy było nagromadzenie się nadmiaru ciepła wewnątrz butów do biegania.

To właśnie wtedy Włoch wpadł na pomysł, by stworzyć słynne „oddychające buty” z perforacjami w podeszwie zapewniającymi odpowiednią cyrkulację powietrza.

Prototypem słynnych butów Geox Respira było obuwie założyciela Geox, w którym Polegato własnoręcznie zrobił perforacje za pomocą scyzoryka. Mimo, że początkowo pomysł Włocha nie spotkał się z dużym zainteresowaniem, buty Geox Respira zaliczamy dziś do modeli kultowych.

Technologie i innowacje w butach Geox

Nazwa „Geox” to zestawienie greckiego słowa „geo” (oznaczającego ziemię) i symbolu „x”, który nawiązuje do technologii.

Zadaniem oddychających butów jest połączenie dwóch żywiołów – ziemi, po której chodzimy, a także powietrza, którym oddychamy. Harmonię między żywiołami mają zapewnić liczne technologie wykorzystywane przez producenta, który współpracuje z najlepszymi inżynierami.

Najsłynniejszą technologią Geox jest innowacyjna podeszwa wykorzystywana między innymi w butach Geox Nebula, złożona z trzech elementów – podeszwy perforowanej, membrany i podeszwy środkowej. Perforacja pozwala na wydostawanie się nagromadzonego ciepła na zewnątrz buta, a mimo „dziurek” w podeszwie, buty Geox męskie, damskie buty Geox i buciki dziecięce Geox są wodoodporne.

Markowe buty Geox dla całej rodziny

W ofercie marki znajdują się buty Geox męskie, damskie, dziecięce i niemowlęce. Na szczególną uwagę zasługują nowoczesne buty Geox dziecięce świecące z kolekcji Geox XLED. Zarówno Geox XLED dla chłopców, jak i Geox XLED dla dziewczynek umożliwiają wyświetlanie dowolnych słów na tylnej części podeszwy. Buty Geox dziecięce świecące współpracują z dedykowaną aplikacją dostępną na smartfona i stały się hitem już w dniu premiery!

Obuwie Geox reklamowane jest najczęściej przez włoskich celebrytów, takich jak modelka Bornique Sandoval, pływak Alex Di Giorgio, aktor Corrado Tedeschi i windsurfer Riccardo Marca.

Oferta Geox jest niezwykle szeroka i obejmuje zróżnicowane obuwie na każdą porę roku. Najwięcej produktów Geox, to półbuty (m.in. Geox Nexside i Geox Aerantis), lecz wśród butów włoskiego producenta można znaleźć także sandały Geox, botki Geox, trampki, buty Geox za kostkę, śniegowce i wiele innych modeli.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów butów Geox – możecie je nosić przez 12 miesięcy, gdyż producent przygotował modele na cały rok, oraz na zimę.

Sortuj po:
Widok:
w wierszu 3
na stronie 60
z 786 Produktów
z 14
1 z 14