Ulubione
Twój koszyk
menu
Wybierz rodzaj Rodzaj
Rozmiar
Kalkulator rozmiarów
Sezon
Cena
Wyczyść filtry

Ostatnio oglądane
    ładowanie

Buty Salomon

Salomon jest jedną z najstarszych marek sportowych na rynku. Działalność zaczynała od małego zakładu, dziś to znane na całym świecie przedsiębiorstwo. Jednak od początku firma stawia na wysoką jakość produktów i innowacyjność.


Salomon - pasjonaci dla pasjonatów

Firma Salomon to marka powstała z pasji do narciarstwa. Jej założycielem był Francois Salomon z rodziną, wielcy pasjonaci narciarstwa.

W mieście Annecy, sercu francuskich Alp, w 1947 roku otworzyli zakład produkujący piły do drewna oraz krawędzie do nart.

Do rodzinnej firmy, swoją wiedzę i umiejętności nabyte na studiach inżynierskich wniósł syn Francois, Georges. Zaprojektował on i zbudował maszynę, która zautomatyzowała proces produkcji i zastąpiła ręczne wytwarzane krawędzi. Przyspieszyło to produkcję oraz otworzyło przed mała firmą nowe perspektywy.

W 1957 Salomon wprowadził na rynek swoje pierwsze rewolucyjne rozwiązanie, wiązania “le lift”. Zastąpiły one dotychczas stosowane tradycyjne skórzane paski.

Już kilka lat później marka Salomon jako pierwsza wypuściła na rynek wiązania z automatycznym wypięciem. Rozwiązanie to stosowane jest do dzisiaj.

Po raz pierwszy w 1966 narty z wiązaniami Salomona pojawiły się na Igrzyskach Olimpijskich w Portillo w Chile. Od tego momentu firma dynamicznie się rozwijała, otworzyła oddziały w Austrii, Niemczech, USA i we Włoszech. W 1972 roku Salomon osiągnął sprzedaż wiązań w wysokości ponad 1 mln par i stał się liderem branży.

Goerges Salomon nie chciał na tym poprzestać. Postanowił rozszerzyć asortyment i wprowadzić do sprzedaży także buty narciarskie.

Lata 90-te XX wieku, to okres w którym firma intensywnie poszerzała swoją ofertę. Pojawił się sprzęt do snowboardu, a także pierwsze narty z logo Salomon.

Wielką rewolucją dla firmy było wypuszczenie na rynek odzieży Salomon, sprzętu do wspinaczki górskiej oraz pierwszych butów Salomon do trekkingu. W 2001 roku pojawił się pierwszy model butów Salomon z serii XA oraz odzież z zastosowaniem technologii Soft Shell.

Salomon - z górskich szlaków na wybiegi

W 2006 firma wypuściła na rynek buty Salomon Speedcross. Model ten miał być jednorazową produkcją, a prognozowana sprzedaż wynosiła 1000 par. Obuwie Salomon Speedcross były modelem specjalistycznym, stworzonym z myślą o zawodach trailowych.

Model odniósł jednak wielki sukces, a coraz większa popularność biegów po górskich ścieżkach przyczyniła się do powstawania nowych wersji.

Do 2016 roku sprzedało się ponad 2 mln par butów Salomon Speedcross. Model ten znalazł się również w ofercie paryskiego butiku, który cieszył się popularnością wśród projektantów i stylistów. Z niego zaś trafił na wybieg Fashion Week w Mediolanie i Paryżu.

Model Speedcross cechuje się doskonałą przyczepnością, dynamiczną cholewką, która zapewnia idealne dopasowanie i stabilność.

Buty Salomon na każde warunki

W 2005 roku firma Salomon weszła w skład koncernu Amer Sport. Dzięki temu przejęciu marka może rozwijać się jeszcze lepiej.

Cały zespół specjalistów pracuje nad tworzeniem butów, które sprawdzą się w każdych warunkach pogodowych. Firma wprowadziła wiele unikatowych rozwiązań.

Jednym z nich są pierwsze buty biegowe Salomon z Custom Fit i Custom Fit 3D.Buty do biegania Salomon cechują się bardzo dobrą konstrukcją. Gwarantują odpowiednią amortyzację i wygodę. Użycie wysokiej jakości materiałów zapewnia stopie odpowiednią cyrkulację powietrza.

Za sprawą nowych technologii firma może zaoferować buty Salomon trekkingowe, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo podczas górskich wędrówek.

W swojej ofercie marka posiada zarówno obuwie Salomon dla kobiet, jak i buty trekkingowe Salomon dla mężczyzn oraz buty Salomon dladzieci.

Model butów trekkingowych Salomon Techamphibian otrzymał nawet nagrodę na targach ISPO 2002.

Priorytetem dla firmy Salomon jest przede wszystkim komfort, wygoda oraz bezpieczeństwo użytkowników. Projektanci firmy dbają także o ciekawy design swoich produktów. W ofercie znajdziemy buty Salomon w wielu kolorach o ponadczasowym wyglądzie.

Sportowcy wybierają Salomon

Buty Salomon są często wybierane przez profesjonalnych sportowców. Co więcej, z pomocą sprzętu Salomon odnoszą oni sukcesy.

Przykładem może tu być Kilian Jornet, kataloński biegacz górski, który w 2008 wygrał UTMB ustanawiając nowy rekord. Na nogach miał buty Speedcross. Model ten wybierany jest również przez innych biegaczy, m.in. Annę Frost i Philipa Reiter.

Niedawno polskim ambasadorem marki Salomon został Andrzej Bargiel, biegacz górski, narciarz wysokogórski oraz pierwszy człowiek, który zjechał na nartach ze szczytów K2 i Broad Peak.

Ambasadorką marki jest także Beata Sadowska, dziennikarka, która biega amatorsko. Za sobą ma kilka maratonów i triathlonów.

Salomon to marka, która nie staje w miejscu. Ciągle się rozwija i prowadzi badania mające na celu zwiększenie funkcjonalności i nadanie jeszcze lepszych parametrów produkowanym sprzętom. Wysoka jakość znajduje uznanie klientów, kochających sport i naturę tak, jak twórcy marki.

Sortuj po:
Widok:
w wierszu 3
na stronie 60
z 306 Produktów
z 6
1 z 6