29
menu
Wybierz rodzaj Rodzaj
Kategoria
Marka
Sezon
Cena
Kolor
Wyczyść filtry

Snowboard

Czy masz już swój ulubiony, wypatrzony model deski do snowboardu? A może szukasz swojego pierwszego w życiu snowboardu? Na stronie znajdziesz deski do zjazdów po stokach najlepszych marek - snowboard Roxy, snowboard Burton, snowboard Nidecker. Poczuj energię prekursorów snowboardu, jeżdżąc na jednym z kultowych modeli.


Krótka historia snowboardu

Snowboard ma stosunkowo krótką historię. Za jego prekursora uważa się dziś Shermanna Poppena, który to w 1964 roku, ku uciesze swoich dzieci stworzył hybrydę. Hybryda składała się z dwóch nart, które Shermann połączył w jedną całość.

Wynalazek zachwycił dzieciaki, dlatego Shermann udoskonalił go i narty wymienił na narty wodne. Tak powstał snurfer, który później został opatentowany. Patent kupiła firma kręglarska. Między 1966 a 1967 rokiem sprzedano około 100 tysięcy snurferów.

W 1964 roku snurfera otrzymał czternastoletni Jake Burton Carpenter. Dokładnie ten sam, który później stał się świetnym snowboardzistą i założycielem marki snowboardowej. Jego deski do zjazdów stały się popularne. Najnowsza kolekcja na rok 2022 jest w klasycznym stylu. Snowboard Burton 2022 wyróżnia się prostotą i minimalizmem.

Pierwsze zawody snowboardowe odbyły się w 1981 roku. Wygrał je Tom Sims, późniejszy wytwórca desek. W 1986 roku odbyły się pierwsze zawody w Europie. Były to Mistrzostwa Szwajcarii. Jednak jako dyscyplina olimpijska snowboard znany jest dopiero od 1998 roku.

Snowboardowe style jazdy

Choć wytworzyło się sporo nurtów jazdy na snowboardzie, to dominujące są dwa. Freestyle, który charakterystyczny jest dla sportowców ze Stanów Zjednoczonych. W naturalny sposób latem jeździli na deskorolkach, a zimą przerzucali się na snowboard.

Z kolei w Europie królował carving. Jazda slalomowa na snowboardzie pewnie nigdy by się nie pojawiła, gdyby nie byli europejscy narciarze, którzy rozkochali się w snowboardzie.

Snowboard Nidecker

Nidecker to szwajcarska marka, która swoje początki ma w pasji do stolarstwa i sportów zimowych. Początkowo Nideckerowie produkowali narty i narty biegowe, a dopiero w 1984 roku stworzyli swój pierwszy snowboard. Sprzedawał się bardzo dobrze, a marka od wielu lat jest ikoną stylu i jakości.

Twórcy marki szybko doszli do wniosku, że chcą skupić się głównie na snowboardzie. Nidecker szybko się rozwijał, a właściciele chcieli stworzyć najlżejszą deskę na świecie. W 2007 roku pobili nawet rekord, tworząc ultralekką deskę. Kolekcja snowboard Nidecker z 2021 roku to ekologiczna produkcja, wysokiej jakości materiały i ciekawe, kolorowe wzory.

Snowboard Burton

Marka Burton pierwszy snowboard wyprodukowała w 1977 roku. Jake Burton każdy egzemplarz wykonywał samodzielnie. Marka wyróżnia się ciekawym designem, szalonymi wzorami i kontrastującymi kolorami. Kojarzy się ze stylistyką młodzieżową, bardzo energetyczną. To jakby luz surferów przenieść na sporty zimowe. Oferta marki skierowana jest dla kobiet i mężczyzn.

Snowboard Roxy

Roxy to marka, która wyróżnia się stylem. Deski snowboardowe Roxy można zauważyć z daleka. Wszystko dzięki wyjątkowym, kolorowym grafikom. Nie ma tu mowy o nudzie, stonowanych kolorach, czy podrabianiu stylu największych producentów desek. Roxy to ikona mody wśród desek snowboardowych.

Roxy jest wyjątkowa również z innego powodu - jej produkty przeznaczone są wyłącznie dla kobiet.