Ulubione
Twój koszyk
menu
Wybierz rodzaj Rodzaj
Kategoria
Marka
Sezon
Cena
Kolor
Wyczyść filtry

Ostatnio oglądane
    ładowanie

Buty, spodnie Do tańca

Bo do tańca trzeba… zgranej pary butów!

Taniec nie jest jedynie formą aktywności fizycznej. Już Platon, żyjący w czasach starożytnych, wiedział, że połączenie muzyki z ruchem nie wystarcza, aby można było mówić o tańcu. Uznał go za zestawienie muzyki, ruchu, rytmu, ale też emocji i intelektu.

Aby dobrze tańczyć, trzeba nie tylko opanować technikę, lecz także poznać konkretny rodzaj tańca, nauczyć się go odpowiednio interpretować oraz traktować jako formę wyrażania własnych emocji. Taniec pozwala uzewnętrznić to, co nam w duszy gra, bez zbędnych słów, za pomocą których czasem trudno nazwać to, co czujemy.
Ale do tańca trzeba dwojga, niekoniecznie partnerów. Kluczową rolę dla poprawności ruchów, ale też bezpieczeństwa odgrywają buty do tańca. Nie są to przypadkowo odkurzone, dawno już zapomniane trampki, tylko obuwie umożliwiające właściwe wykonywanie ruchu stopą i zapewniające jej stabilność oraz amortyzację.

Oczywiście, ile stylów tańca, tyle rodzajów butów. Trudno sobie wyobrazić, żeby tancerz towarzyski zatańczył tango w sportowych butach z wysoką cholewką i płaską, gumową podeszwą, a miłośnik breakdance o korzeniach z nowojorskiej dzielnicy Bronx założył do luźnego T-shirtu i dresowych spodni baletki, jazzówki bądź damskie buty do tańca z satynową cholewką oraz obcasem typu fler stand.

Stwórz zgrany duet z odpowiednimi butami do tańca przeznaczonymi do Twojego stylu tanecznego. Poczuj swobodę ruchu, a także zadbaj o wygodę i zdrowie swoich stóp.

Mocno stąpaj po parkiecie

Tańczyć może każdy, ale nie we wszystkich butach. O ile na dyskotekę ze znajomymi możesz się wybrać w dowolnym obuwiu, o tyle na treningu, turnieju czy zawodach sportowych musisz pojawić się w butach do tańca spełniających odpowiednie wymagania i przystosowanych do stylu tanecznego, w którym się specjalizujesz. Wynika to ze wzmożonego wysiłku podczas tańca, znacznie większego niż w przypadku codziennego chodzenia po parku, mieszkaniu czy galerii handlowej, a nawet pokonywania setek schodów. Do takiej aktywności przystosowane są buty codzienne.

Wyczerpujący i intensywny trening lub wymagające zawody taneczne to ogromny wysiłek dla Twoich stóp. Potrzebują one w tym czasie znacznie większego komfortu, niż kiedy idziesz na spacer czy zakupy.

Każdy styl taneczny związany jest z innym ruchem, a także ułożeniem i obciążeniem stopy. Ponadto czasem tańczymy mniej, a innym razem bardziej intensywnie, wykonując przy tym skomplikowane figury – stawiamy tym samym na dynamikę lub precyzję ruchu. Buty do tańca są zaprojektowane w taki sposób, aby dotrzymać Ci kroku w tańcu oraz zadbać o komfort, umożliwiając Ci pełen zakres ruchów.

Buty do tańca w Twoim stylu

Oczywiście tanecznym :)Upodobania w kwestii koloru i wzoru mają duże znaczenie, a sport i moda to obecnie nierozłączna para!Możesz sobie więc wyobrazić, jak doskonale muszą być dopasowane.

Buty do tańca towarzyskiego to najczęściej satynowe obuwie na niezbyt wysokiej szpilce. Muszą być miękkie i dobrze dopasowywać się do stopy. Zdaniem profesjonalnych tancerzy buty do tańca stanowią ich drugą skórę.

W balecie obowiązuje inny typ obuwia, a mianowicie baletki, z kolei w tańcu jazzowym będą to jazzówki – półbuty z niewielkim obcasem.

W tańcu nowoczesnym najlepiej sprawdzają się natomiast buty do tańca w sportowym stylu, przed kostkę, z cholewką zapewniającą skuteczną wentylację i płaską, antypoślizgową podeszwą. Najbardziej uniwersalne będą te w kolorze czarnym, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, byś poeksperymentował ze swoim tanecznym wizerunkiem.

Już od dłuższego czasu popularnością, szczególnie wśród młodzieży, cieszy się taniec hiphopowy. Buty do tego stylu różnią się wyraźnie od pozostałego obuwia tanecznego. Są to tzw. buty high, czyli buty za kostkę, z wysoką cholewką. Taka konstrukcja pozwala na stabilizację stopy oraz usztywnienie kostki tancerza. Wynika to z dynamicznego charakteru tańca, który wymaga właściwej amortyzacji stopy.

Buty muszą być dobrze dopasowane, ale jednocześnie zapewniać swobodę ruchów, co jest możliwe m.in. dzięki zastosowaniu w nich zaawansowanych technologii. Materiał, z jakiego zostały wykonane buty do tańca hiphopowego, powinien sprzyjać odprowadzaniu wilgoci.

Na trening przydadzą się też wygodne spodnie do tańca

Masz już na oku najlepsze dla siebie buty do tańca? Przed Tobą długie treningi, zatem musisz skompletować odpowiedni strój. W pakiecie z butami proponujemy Ci spodnie do tańca wykonane z materiałów gwarantujących pełną swobodę ruchów. Posiadają w pasie elastyczną gumkę zapewniającą dodatkowe trzymanie. Na większy komfort wpływają także ściągacze przy nogawkach.

Spodnie taneczne możesz wykorzystać również np. na zajęciach z aerobiku, pilatesu, podczas treningu biegowego, czy jako element sportowej stylizacji.

Sortuj po:
Widok:
w wierszu 3
na stronie 60
z 4 Produktów
z 1