Ulubione
menu
Wybierz rodzaj Rodzaj
Kategoria
Marka
Sezon
Cena
Kolor
Wyczyść filtry

Ostatnio oglądane
    ładowanie

Buty Gimnastyczne

Gimnastyka to ogólny termin, który dziś obejmuje bardzo różne formy sportu, uprawiane w celach rekreacyjnych lub zawodowych: gimnastyka artystyczna, gimnastyka rytmiczna, trampolina, gimnastyka akrobatyczna, gimnastyka aerobowa. Termin ten stosuje się również do form tak zwanych zajęć gimnastycznych, mniej lub bardziej związanych ze zdrowiem lub sprawnością osób je praktykujących, takich jak aquagym czy fitness.

Niezbyt medialna, mało dochodowa, zwłaszcza w porównaniu do piłki nożnej, tenisa czy rugby, gimnastyka jest mało znana opinii publicznej. A jednak jest pasją tysięcy gimnastyczek, zawodowców i amatorów wszelkiego rodzaju na całym świecie.


Słowo gimnastyka pochodzi z greckiego γυμνός (wymawiane gumnós), co oznacza „nagi”; gimnazjum (γυμνάσιον gumnásion) było miejscem, w którym ćwiczono nago. Termin gimnastyka w starożytnej Grecji miał dwa znaczenia. Pierwszy dotyczył ćwiczeń młodych ludzi trenujących na arenie. W tym przypadku termin ten obejmował ćwiczenia relaksacyjne i rozgrzewkowe przygotowujące do atletyki (słowo ἆθλος âthlos pochodzi z greckiego, oznacza „walka”). Treningi te były rodzajem ćwiczeń wojskowych.

Gimnastyka w starożytności

Gimnastyka konkursowa na starożytnych Igrzyskach Olimpijskich obejmowała następujące dyscypliny:
bieganie,wyścig powozów, skok w dal, rzut dyskiem, rzut oszczepem, boks, zapasy, Pankration.

Gimnastyka współczesna

W czasach współczesnych, na początku XIX wieku, Niemiec Friedrich Ludwig Jahn był promotorem nowoczesnej gimnastyki. Dzisiaj Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna uznaje siedem dyscyplin: - gimnastyka dla wszystkich (GFA) - gimnastyka męska (GAM) - gimnastyka artystyczna kobiet (GAF) - gimnastyka rytmiczna (GR) - trampolina (TRA) - gimnastyka aerobowa (AER) - gimnastyka akrobatyczna (GAC).

Męska gimnastyka artystyczna

W swojej doskonałości łączy w sobie zarówno indywidualne zdolności fizyczne, takie jak siła, koordynacja i elastyczność wypracowane dzięki doskonale kontrolowanym ćwiczeniom, ale także cechy artystyczne, takie jak kreatywność, estetyka i ekspresja. Jest to symfonia ruchów, która wyraża się w sześciu specjalnościach.

Gimnastyka artystyczna kobiet

Jest królową dyscyplin gimnastycznych. Pełne wdzięku i jednocześnie energiczne gimnastyczki muszą konkurować siłą i elastycznością w coraz bardziej odważnych i oryginalnych ćwiczeniach poprzez cztery specjalności.

Gimnastyka rytmiczna

Wymaga elastyczności, lekkości i kreatywności. Gimnastyczka wykonuje ruchy z użyciem rekwizytów: wstążki, obręczy, piłki, maczug ...

Gimnastyka akrobatyczna

To dyscyplina łącząca akrobacje i sztukę. Ćwiczy się w grupach 2, 3 lub 4 osób. Gimnastycy muszą wykonywać zbiorowe elementy akrobatyczne oraz indywidualne elementy, wszystkie połączone choreografią, idealnie zsynchronizowane z muzyką.

Aerobic

Kolejny rodzaj gimnastyki – aerobic. Wynaleziony przez lekarza Kennetha Coopera termin „Aerobic” pojawił się w Stanach Zjednoczonych w 1968 roku. Cooper stworzył również laboratorium badawcze dla tej dyscypliny, zwane Cooper Institute for Aerobic Research, z siedzibą w Dallas. Wielką światową propagatorką tego rodzaju ćwiczeń gimnastycznych była Jane Fonda.

Strój i buty gimnastyczne

Strój damski składa się tylko z trykotu, kary mają zastosowanie, gdy zawodniczki noszą spodenki gimnastyczne podczas występu. Podobnie, jeśli podczas prezentacji swojego programu artystycznego gimnastyczka poprawi swój trykot, czy włosy, otrzyma karę. Gimnastyczki używają zatem tzw. „Satien”, lepkiej substancji w formie sprayu, aby zapobiec ruchowi trykotu podczas występu.

Klasyczny strój męski się z trzech części: trykotu, krótkich spodni i wreszcie sokolu (rodzaj bardzo cienkich spodni). Te ostatnie nie mogą być noszone podczas skoków, jeśli są ubrane, stosuje się kary.

Potholders, składające się ze skórzanej opaski zakrywającej dłoń, są używane przez gimnastyków w trzech różnych przypadkach: ćwiczeniu na drążkach asymetrycznych, na drążku stałym i na pierścieniach. Ważne jest, aby wcześniej założyć na nadgarstki ochraniacze z gąbki pozwalające uniknąć otarć.

Buty gimnastyczne, gdy wybierzesz odpowiedni rodzaj i rozmiar, gwarantują doskonałą sportową wydajność. Buty powinny być dobrej jakości, wytrzymałe i elastyczne. Dobrane do uprawianego rodzaju gimnastyki.

Gimnastyka na co dzień

Oprócz strony sportowej termin gimnastyka odnosi się do każdej aktywności fizycznej wykonywanej przez człowieka. Skakanie na skakance, chodzenie (lub piesze wędrówki) lub ćwiczenie mięśnie brzucha można ogólnie uznać za „robienie gimnastyki”. Ćwiczenia fizyczne tego typu zaleca się w celu poprawy jakości życia, ponieważ nie tylko poprawiają zdrowie i sprawność fizyczną, ale wpływają również na dobre samopoczucie. Wreszcie, gimnastyka w znaczeniu potocznym to każdy rodzaj aktywności wykonywany w życiu codziennym. Jakże często można usłyszeć zdanie typu: „Mam pięcioro dzieci, ileż ja się nagimnastykuję, żeby je ubrać, dać im śniadanie i każdego ranka zawieźć do szkoły przed pójściem do pracy”.

Sortuj po:
Widok:
w wierszu 3
na stronie 60
z 1 Produktów
z 1
Adidas Amyrina II W6611868868219640002
Adidas
//i3.mediaport.pl/images/watermarked/14/80/42/adidas-661186-amyrina_ii_w-1.jpg
PLN100.00InStockNewCondition//i3.mediaport.pl/images/watermarked/14/80/42/adidas-661186-amyrina_ii_w-1.jpg
gimnastyczne  Adidas Białe 661186

Adidas Amyrina II W

baleriny gimnastyczne damskie
Nowa cena 100,00 zł
Przeznaczeniegimnastyczne
Podeszwanie określana
Fasonbaleriny
Sezonna cały rok