Ulubione
Twój koszyk
menu
Wybierz rodzaj Rodzaj
Kategoria
Sezon
Cena
Wyczyść filtry

Ostatnio oglądane
    ładowanie

Buty Moon Boot

Promocje

Te puchate, wygodne zimowe buty były szalenie modne w latach 70. i 80. XX wieku. „Nylonowe pianki” na stopy były produkowane we wszystkich kolorach tęczy i sprawiały, że każde dziecko mogło poczuć się jak Neil Armstrong lub Han Solo na Hoth. Rzecz w tym, że "Moon Boot" to nie tylko ciekawa nazwa. Projektując swoje buty w stylu retro marka inspirowała się lądowaniem statku Apollo na Księżycu. Wielki powrót śniegowców Moon Boot na rynek nastąpił w 2017. Nic dziwnego, w każdym z nas jest dziecko, które chce spacerować po księżycu.

Śniegowce, to typowe buty zimowe. Jak wybrać buty na zimę podpowiadamy na blogu.


Oto pięć faktów i ciekawostek na temat śniegowców Moon Boots.

1. Buty Moon Boot są włoskim wynalazkiem.

Oryginalne buty Neila Armstronga i Buzza Aldrina pozostały na Księżycu. Może się wydawać, że Moon Boot były produktem Made in USA. W rzeczywistości słynne śniegowce powstały w kraju wielkich twórców, którzy jednak nigdy nie byli astronautami. Kiedy człowiek wylądował na Księżycu 20 lipca 1969 roku, Giancarlo Zanatta, producent obuwia z północnych Włoch, przebywał akurat w Nowym Jorku. Ogromne wrażenie zrobiło na nim masywne obuwie Armstronga i załogi. Po powrocie do Włoch dał zespołowi projektowemu swojej firmy - Tecnica, zadanie stworzenia buta inspirowanego wyglądem obuwia astronautów NASA.

2. Na rynku śniegowce Moon Boot pojawiły się po raz pierwszy w 1970 roku

Moon Boot trafił na rynek w 1970 roku. Osiem lat później Tecnica opatentowała nazwę Moon Boot, a do tego czasu pojawiły się na rynku liczne podróbki. Buty będące bardzo wygodne, a jednocześnie trochę nieporęczne odniosły ogromny sukces rynkowy. Ten sam but pasował zarówno na prawą, jak i na lewą stopę, a dzięki systemowi sznurowania, ta sama para była odpowiednia dla stóp w trzech różnych rozmiarach. Choć jest to nazwa marki, ten typ butów śniegowych nazywany jest butami księżycowymi. Unikalny wygląd buta zainspirował wiele innych marek do tworzenia kopii, ale nikt inny nie może użyć oryginalnej nazwy Moon Boot. Sami twórcy Moon Boot będący bardziej inżynierami kochającymi góry, niż kreatorami mody, przegapili swoją chwilę sławy.

3. Początkowo Moon Boot miały być przeznaczone jako buty po nartach.

Nic dziwnego, że Moon Boots wyglądają jak masywne buty narciarskie (bez klamr i zamków). Początkowo były one przeznaczone dla narciarzy, którzy chcą je założyć w schronisku, po zejściu ze stoków. Fascynacja kosmosem spowodowała, że buty o specjalistycznym przeznaczeniu zdobyły cały rynek butów na zimę.

4. Tecnica sprzedała ponad 25 milionów par Moon Boot

Firma Tecnica twierdzi, że sprzedała tyle księżycowych butów, że mogliby je założyć na stopy wszyscy mieszkańcy stanu Teksas. Sprzedano ponad 25 milionów par, a Moon Boot został wybrany jednym ze 100 kultowych przedmiotów XX wieku. Później straciły na popularności, a ich miejsce zajęły bardziej ergonomiczne buty śniegowe.
Na fali popularności stylu vintage, od 2010 roku Moon Boot wraca do życia. Zostaje poddany prawdziwemu liftingowi – jego forma jest teraz bardziej zbliżona do anatomicznego kształtu stopy. W kolorystyce istne szaleństwo - powstają modele tęczowe, złote, pokryte futrami. Modele damskie i dziecięce zachwycają projektantów, gwiazdy i ulice.
Śniegowce pojawiają się na wybiegach wielkich domów mody. Louis Vuitton, Dolce Gabana, Chanel, wszyscy chcą mieć u siebie Moon Boot. Często widziane są w nich celebrytki: Paris Hilton, Olivia Palermo czy Kylie Jenner.
Szykowny szwajcarski kurort Villars sur Ollon otworzył nawet bardzo modny salon Moon Boot.
Dzięki wspaniałym Moon Boot Star Wars mogliśmy po raz kolejny choć w przenośni polecieć w kosmos. Lekkie, szczelne i wygodne, te buty stały się podstawowym elementem damskiej garderoby. Wydaje się, że na chwilę obecną Moon Boot staje się prawdziwym konkurentem słynnego Ugg.

5. Moon Boot zostały uznane za dzieło sztuki przez Muzeum Luwru

W roku 2000 paryskie Muzeum Luwr uznało Księżycowe Buty za jeden z głównych symboli XX wieku, obok równie słynnego Volkswagena garbusa. Można więc powiedzieć, że każdy, kto decyduje się na zakup i noszenie śniegowców od Moon Boot jest koneserem sztuk pięknych.

Sortuj po:
Widok:
w wierszu 3
na stronie 60
z 28 Produktów
z 1
Moon Boot 34051300005
Było:
278,87 zł
Jest:
248,87 zł
Sprawdź Zobacz inne promocje