Ulubione
Twój koszyk
menu
Wybierz rodzaj Rodzaj
Kategoria
Sezon
Cena
Kolor
Wyczyść filtry

Ostatnio oglądane
    ładowanie

Kurtki, buty, plecaki The North Face

Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o marce The North Face. Kojarzy się ona z wysokiej jakości odzieżą turystyczną i wspinaczkową. Trudno sobie wyobrazić górskie wycieczki bez bluzy The North Face, kurtki The North Face czy bez butów The North Face.

Firma The North Face jest synonimem niezawodności, dlatego jej produkty wybierane są przez wielu. Dziś cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród zawodowców, ale i hobbystów oraz początkujących piechurów. A jakie były początki?


The North Face - Zaczęło się od miłości

Mimo, że marka kojarzy się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi, to powstała w słonecznej Kalifornii. Założycielami byli Douglas Tompkins i jego przyszła żona Susie.

W 1966 roku za pożyczone 5 tysięcy dolarów otworzyli mały sklep z narciarskim i turystycznym asortymentem. Małżeństwo wpadło na pomysł założenia tej firmy podczas jednej z wypraw górskich, których oboje byli pasjonatami.

Chcieli stworzyć niezawodną odzież na każde warunki. Nazwa sklepu, a później także marki, oznacza „północna ściana”. W żargonie alpinistów jest to synonim najzimniejszych, najtrudniejszych oraz najbardziej niedostępnych ścian.

Logo brandu także nawiązuje do świata wspinaczki. Jest odzwierciedleniem, uważanej niegdyś za niemożliwą do zdobycia, ściany El Capitan.

Prawdziwy przełom w rozwoju firmy nastąpił po sprzedaży sklepu Kennethowi „Hap” Kloppowi. Jego pojawienie się w przedsiębiorstwie zapoczątkowało zmianę w prowadzeniu interesu. Zajęto się nie tylko sprzedażą ale również projektowaniem i produkcją sprzętu outdoorowego.

Aby w pełni zrealizować plan, Klopp zatrudnił swojego przyjaciela z uczelni Jacka Gilberta, który pomógł mu w założeniu oraz uruchomieniu pierwszej fabryki i hurtowni The North Face.

Innowacje The North Face

Wspólnicy szybko odkryli, że metodą prób i błędów można dojść daleko. Razem stworzyli swój pierwszy przełomowy produkt: plecak. Nowy na rynku produkt - plecak The North Face wyróżniał się znacznie mniejszą wagą i większą ilością kieszeni niż inne.

Kolejnym innowacyjnym pomysłem było stworzenie namiotu wytrzymującego najsilniejsze podmuchy. Prawdziwym jednak przełomem było otwarcie w 1976 roku laboratorium testującego technologie, na bazie których powstawały nowe materiały.

Już w rok później światło dzienne ujrzał projekt, który zrewolucjonizował rynek outdoroowy. Powstała wodoodporna tkanina z membraną Gore-Tex. Do dziś jest stosowana w kurtkach i spodniach alpinistów.

Lata 80. zaowocowały stworzeniem specjalnej linii odzieży dla narciarzy, a w latach 90. markę upodobali sobie raperzy. Nosili kurtki The North Face, a potem i bluzy The North Face w swoich teledyskach. W ten sposób brand zagościł na rynku odzieży streetwearowej. To spodobało się popularnej firmie Supreme, z którą w 2007 roku TNF wszedł w kolaborację.

Filozofia działania The North Face

Marka od samego początku wspierała wyprawy alpinistyczne. Zaczęło się od wsparcia ekspedycji mającej na celu badanie na górze Logan, prowadzonej przez Artic Institute of North America.

Potem TNF współfinansowała żeńską wyprawę na Annapurnę w Nepalu oraz tę na Antarktydę kierowaną przez Willa Stegers’a. Najgłośniejszą sponsorowaną ekspedycją było wejście na Mount Everest i K2.

The North Face wspierała też finansowo wyprawy m.in. Grega Childa oraz Alexa Lowe’a, którzy w odzieży TNF wytyczyli nową drogę na północno-zachodniej ścianie Great Sail Peak.

Firma angażuje się także w pomoc sportowcom. W jej ubraniach występowali na igrzyskach olimpijskich m.in. Scot Schmidt czy bracia Egan. Poszerzając swoją ofertę o buty do biegania wsparła też maratończyków. Sam Thompson oraz Dean Karnazes pokonali w butach do biegania The North Face 50 maratonów w 50 dni.

W 2004 roku marka pomogła otworzyć himalaistom szkółkę wspinaczkową w Khumbu. Jej celem było podniesienie bezpieczeństwa wśród pracowników wysokościowych.

W roku 2010 TNF zaangażowała się społecznie tworząc fundację dla dzieci i młodzieży zachęcającą do aktywności outdoorowych.

Podstawa to obuwie

Buty The North Face kojarzą się z wysokiej jakości obuwiem trekkingowym. Marka ma jednak w swojej ofercie szeroki wachlarz fasonów – od klapek, butów do biegania po śniegowce czy sandały The North Face.

Obuwie The North Face to nie tylko buty dostosowane do ekstremalnych warunków pogodowych, ale też do codziennego użytku. Nadają się zarówno do luźnego streetwearowego outfitu, jak i na górskie wycieczki. Lekkie i wygodne, wykonane z solidnych materiałów buty zwiększają stabilność oraz umożliwiają lepszy przepływ powietrza.

Ciepło i niezawodnie - The North Face

Kurtki The North Face są lekkie i wodoodporne, dlatego świetnie sprawdzą się nie tylko podczas turystycznych wędrówek. Amerykańska firma zadbała o modny krój i „oddychający” materiał chroniący przed wilgocią, wychłodzeniem i wiatrem.

Produkty z logo marki stały się pożądane nie tylko wśród zawodowców. Do popkultury przeszły bluzy The North Face z flagowym modelem z polaru Denali Jacket. Dziś są one ikoną nie tylko outdoorowego, ale też lifestylowego i streetwearowego stylu.

Sortuj po:
Widok:
w wierszu 3
na stronie 60
z 491 Produktów
z 9
1 z 9