Ulubione
Twój koszyk
menu
Wybierz rodzaj Rodzaj
Kategoria
Marka
Sezon
Cena
Wyczyść filtry

Ostatnio oglądane
    ładowanie

Buty, koszulki, spodnie Crossfit

Pochodzący z USA crossfit to bardzo kompleksowy sport, który łączy gimnastykę, podnoszenie ciężarów i cardio. Crossfit angażuje całe ciało. Ten sport o wysokiej intensywności lubią zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ale jak go uprawiać? Crossfit jest odpowiedni dla wszystkich, którzy chcą przyjąć zdrowy styl życia i regularnie i efektywnie trenować. Zacząć może każdy. Od razu odrzućmy dość powszechne, błędne założenie, że jest to dyscyplina, która mogą uprawiać tylko mężczyźni lub zaawansowani sportowcy.


Crossfit, bardzo kompleksowy sport

Crossfit to sport ogólnego przygotowania. Pomaga usprawnić ciało, łącząc 3 bazy: cardio, gimnastykę i podnoszenie ciężarów, wszystko trenowane w bardzo intensywny sposób”. Jest to zatem bardzo kompletna dyscyplina, która wymaga treningu cardio z bieganiem lub wiosłowaniem, gimnastyki z ćwiczeniami bazującymi na wadze ciała, takimi jak przysiady lub pompki i podnoszenia ciężarów, gdzie każdy dostosowuje ciężary do swojego poziomu i swoich umiejętności.

Celem ćwiczeń Crossfit jest sprawienie, aby sportowiec podnosił swoją sprawność we wszystkich dziedzinach, prowadząc zdrowy styl życia. Coraz więcej kobiet zaczyna ćwiczyć, ponieważ wiadomo, że Crossfit niekoniecznie prowadzi do znacznego wzrostu masy mięśniowej. Dzięki regularnemu treningowi i indywidualnemu dostosowaniu, sylwetka staje się smuklejsza i bardziej zwarta. Efekty Crossfit: nie chudnie się, ale staje się silniejszym. Mięśnie są lepiej zarysowane.

Jak dostosować trening?

Program dnia (WOD) jest taki sam dla wszystkich, mężczyzn i kobiet. Możemy jednak dostosować wagę do części treningu związanej z podnoszeniem ciężarów. Crossfit jest dostępny dla wszystkich, a nawet małych dzieci, od 4 lat! Główną zaletą Crossfit jest to, że ćwicząc nigdy się nie nudzisz.

Nie ma rutyny: program zmienia się każdego dnia, aby pracować nad każda partią ciała. Rozpoczynając ćwiczenie Crossfit możemy napotkać na szereg trudności polegających na dużej ilości ruchów do nauki i przyswajania. Aby nie ulec kontuzji, wszystkie należy wykonywać prawidłowo. Tylko dobra technika przynosi efekty.

Jakich wyników oczekiwać w Crossfit?

CrossFit wyróżnia się wszechstronnością, którą zapewnia dzięki rozwojowi dziesięciu funkcji: wytrzymałości mięśniowej, wytrzymałości układu sercowo-naczyniowego, siły, elastyczności, mocy, szybkości, koordynacji, zwinności, równowagi i precyzji.

Metoda ta wydaje się zatem skuteczna w rozwijaniu ogólnej sprawności fizycznej. Nie można też zaprzeczyć, że ten rodzaj treningu przynosi znaczące korzyści dla kondycji fizycznej sportowców (zwłaszcza w zakresie siły mięśni), uprawiających takie dyscypliny, jak rugby, sporty walki lub gimnastyka sportowa. Ćwiczy się na specjalnej sali wyposażonej w odpowiedni sprzęt. Dzienne treningi zwane WOD (trening dnia), bazują na podstawie złożonej z 52 ćwiczeń. Są one łączone w grupach i wykonywane w bardzo szybkim tempie.

Rezultaty ćwiczeń są dość szybko widoczne. Dzięki regularnej praktyce Crossfit, możemy zaobserwować po 3 miesiącach wiele zmian: ciało jest bardziej stonowane, jędrniejsze, mięśnie są lepiej zarysowane bez przyjmowania zbyt dużej masy. Oczywiście działa to tylko przy jednoczesnym stosowaniu zrównoważonej diety.

Najlepsze ubrania i buty do Crossfit

Jak każda dyscyplina, również Crossfit wymaga specjalistycznej odzieży i obuwia. Co zatem wybrać?

Buty do Crossfit

Z WOD zwykle składającymi się z różnych rodzajów ćwiczeń, musisz mieć buty, które mogą dostosować się do wszystkich sytuacji! W tej dziedzinie buty do crossfit Nike i buty do crossfit Reebok dominują. Te dwie marki, pracują tu najbardziej, podwajając co roku liczbę nowości i innowacje techniczne, które pozwalają sportowcom na coraz wygodniejsze ćwiczenie, oferując coraz bardziej praktyczne i mocniejsze modele butów. Zawierają one wiele technologii, które dają zarówno dobre podparcie stóp, doskonałą stabilność i dobrą przyczepność na podłożu, jak i to, że są elastyczne i lekkie. Dzięki temu łatwiej odnieść sukces we wszystkich typach ćwiczeń. Buty CrossFit, hybrydowe i wszechstronne, są po prostu niezbędne do czynienia postępu w tym sporcie.

Ubrania - spodnie, koszulki, kurtki, bluzy do Crossfit

Dzięki dobremu strojowi czujemy się gotowi stawić czoła każdemu WOD. Ubrania są często jednym z akcesoriów dla CrossFit, które zwykle pomijamy, a jednak są bardzo ważne. Niezależnie od tego, czy chodzi o mężczyzn, czy kobiety, istnieje szereg ubrań zaprojektowanych specjalnie dla Crossfit. Na przykład w Reebok, tak jak w Nike, możemy znaleźć podstawowe elementy, takie jak spodnie do crossfit, koszulki do crossfit, bezrękawniki, kurtki do crossfit, swetry, bluzy do crossfit czy wysokie skarpetki, ale znajdziemy również serie odzieży kompresyjnej podnoszącej komfort treningu.

Torba do przenoszenia wyposażenia treningowego

Każdemu trenującemu przyda się torba sportowa. Trochę jak ubranie, często jest zaniedbywana i uważana za mało ważną. Jednak jest ona niezbędna. Duże kieszenie zapinane na zamek ułatwiają, na przykład, podzielenie różnych akcesoriów w zależności od ich zastosowania, wentylowaną lub siatkową kieszeń można wykorzystać do przechowywania mokrych ubrań, a nawet butów, a wyściełany pasek na ramię sprawia, że jest wygodniejsza do przenoszenia.

Buty do podnoszenia ciężarów

Podobnie jak buty Crossfit, buty do podnoszenia ciężarów mogą być przydatne w treningach.Powinny one przyspieszyć i ułatwić wykonywanie wszystkich ćwiczeń trójboju siłowego. Dzięki swojej wadze i sztywności, a także solidnemu systemowi mocowania, pozwalają stopie pozostać zakotwiczonej w podłożu, a dzięki doskonałej stabilności, jaką dają, łatwiej podnosić ciężar. Po raz kolejny Nike i Reebok wyspecjalizowały się w tej dziedzinie i teraz oferują najbardziej udane buty. Aby przyciągnąć crossfitterów, którzy często są zadowoleni ze swojej zwykłej pary, skupiono się również na walorach technicznych. Buty do podnoszenia ciężarów są niemal tak samo niezbędne jak buty hybrydowe i uniwersalne dla wszystkich crossfitterów, którzy chcą dać z siebie wszystko!

Sortuj po:
Widok:
w wierszu 3
na stronie 60
z 29 Produktów
z 1